Így üzletel Czeglédy, a fiatal szocialista
2016.04.08. 18:48
Hiába a viszonylag fiatal kor, az MSZP szombathelyi politikusának, Czeglédy Csabának súlyos botrányokkal terhelt eddigi pályája. Czeglédyt sokan agilis, törtető és gátlástalan emberként ismerik Szombathelyen.
A szocialista politikusnak már huszonéves kora óta többször meggyűlt a baja a törvénnyel: adócsalás, okirat-hamisítás, zugügyvédeskedés, összeférhetetlen állások és még hosszasan sorolhatnánk.
Czeglédy Csaba az igazi fiatal szocialista politikus megtestesítője. Már 2001-ben adócsalással vádolta meg a rendőrség a Rébusz Iskolaszövetkezet miatt, amely a szocialisták meghatározó diákmunka- és munkaerő-kölcsönző vállalkozása volt akkoriban. Az ügyben adócsalásért, jogerősen felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a bíróság Czeglédyt, a Rébusz pedig több százmilliós adóhátralékot maga mögött hagyva szűnt meg.
Aztán jött 2003-ban a FIBISZ-ügy. A Fiatal Baloldal–Ifjú Szocialisták Vas megyei szervezetének elnökválasztó ülésén 4 ezer forintot fizettek a voksokért. A Fibisz-ülésen több vasi szocialista politikus is arra próbálta rávenni a párton kívüli fiatalokat, hogy a felkínált pénzért az általuk megnevezett elnökjelölt személyére szavazzanak, méghozzá mások nevében. A kőszegi fibiszes választás levezető elnöke nem más, mint Czeglédy Csaba volt.
2007-ben a Rébusz 2.0 felkerült a nem jogerős APEH-szégyenlistára, az újabb iskolaszövetkezet Czeglédy Csaba cégéhez, a Human Operátor Kft. által jelzett cégcsoporthoz kapcsolódott. Az MSZP-s politikus az elektronikus cégadatbázisokban a mai napig a Human Operator Zrt. igazgatóság elnökeként van bejegyezve.
A Studentka Work iskolaszövetkezet miatt több száz diák panaszkodott már korábban is, hogy a munkavégzés után nem kapták meg a fizetésüket. Öt hónappal a munkavégzés után még most is van olyan diák, aki nem jutott hozzá decemberi fizetéséhez. Végül a szövetkezettel szerződést kötő McDonald’s volt kénytelen kifizetnie egyes alkalmazottait, hogy ne mondjanak fel még többen.
Az ügyben egy diák is nyilatkozott pénteken a TV2-nek. A 17 éves várpalotai fiú szintén a Studentka Work foglalkoztatottja volt egy áruházláncnál, azonban egy napi munkabérét sem utalták át neki. A fiú édesanyja elmondta, hogy számítottak a pénzre, mert négy gyereket nevelnek egy keresetből.
Le is nyomta a nyolc órát, plusz felet, mert a kajaidőt le kellett dolgozni. A mai napig nem utalták el azt a 3300 pár forintot. De hát nem azért jár a gyerek dolgozni, hogy ne kapjon érte semmit.”
– nyilatkozta a fiú édesanyja a TV2-nek.
A Tények információi szerint a multinacionális vállalatok nem közvetlenül szerződtek a Studenta Work iskolaszövetkezettel. A vállalkozások között a kapcsolatot a Humán Operator Zrt. tartotta, így a multik ennek a cégnek utalták az összegeket.