Így eszi meg Gyurcsány a szocikat reggelire
2016.07.14. 15:58
Az MSZP új elnöke szerint a Molnár Gyula-Hiller István páros a párt élén, leginkább a Király Gabi-Gera Zoli párosra emlékeztet a magyar válogatottban – igaz ezt a sporthasonlatot az interjú készítője erőltette, de azért így is megmosolyogtató.
Hunvald Györggyel bajok lehetnek és ezt a párt vezetése is érzi. Molnár szerint a helyi szoci szervezetek döntéseit az országos elnökség nem vétózhatja meg – mivel ők választották meg Hunvaldot –, így maradni fog a helyén. A politikus legutóbb azzal került be a hírekbe, hogy fél milliárd forintra perli az államot, mert előzetes letartóztatása alatt nem tudta üzemeltetni a magánrepülőgépét.
A szocik "új" politikája körvonalazódni látszik. Több Molnár interjúban is előkerülnek az új irányvonal alapelvei: az MSZP harmadik utas lesz – ez valahonnan már ismerős; nem a bal-jobb vitát szeretnék újra megnyitni, hanem a demokrácia-diktatúra mentén vitáznának; összeborulnának a civilekkel és Gyurcsánnyal.
Mindenesetre az új pártelnök vezetésével olyan, elemi erejű felismerésekre is jutott a párt, amely egyszer s mindenkorra megváltoztatja a magyar politikát:
A 2014-es választások előtt pedig nem az üzenettel, hanem a taktikánkkal volt a baj. Soha többet nem szórakozhatunk el hónapokat füstös szobák háttéralkuival, a médiában zajló pozícióosztozkodással."
– kesergett a pártelnök.
Érdekes fejlemény lehet, hogy az MSZP-t egyre inkább csábítja az előválasztás gondolata. Élvezet lesz majd nézni, ahogy Gyurcsány széttrollkodja az egészet, hiszen egy előválasztási versenyből aligha jöhet ki jól ő és pártja.
Amennyiben egy párt rosszul kormányoz, bocsánatot kell kérnie, ha pedig morálisan hibázik, akkor vezekelnie kell. Az emberek 2018-ban eldöntik, hogy vezekeltünk-e már eleget."
– mondta Molnár, aki úgy látszik, hogy elégedett volt a Gyurcsány-Bajnai kormány teljesítményével, és ezek szerint csupán néhány erkölcstelenség miatt került bajba a párt 2010 után.
Úgy tűnik az MSZP arra készül, hogy kevesebb hangsúlyt kap a parlamenti politizálás és inkább az utcán fognak masírozni pártzászlóikkal, a civilek pihe-puha szárnyai alatt.
Molnár mindenképpen összefog Gyurcsánnyal, hiszen szükségük van arra a hat-hét százalékra (legalábbis ennyi a DK népszerűsége a Republikon Intézet legújabb kutatása szerint – szerk.). Az új pártelnök azt is kifejtette, hogy amennyiben a Fidesz népszerűsége csökken és az MSZP-é nő, akkor előrehozott választásokra számít.
Molnár elnökké választásával tehát visszatértünk 2006-hoz, Gyurcsánnyal, Hillerrel és Hunvalddal.
(Hetiválasz)