Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hülyék 2018: tíz pontban arról, hogyan döntötte be saját pártját Botka

Bokor Gábor

2017.06.15. 16:28

Az MSZP miniszterelnök-jelöltje számos súlyos hibát követett el az elsõ fél éve alatt.

A Nézőpont Intézet legfrissebb elemzése szerint az MSZP miniszterelnök-jelöltjének első fél éve merő kudarc. A választókat az első fél évben lehet leginkább megszólítani, azonban ez láthatóan nem sikerült a szegedi polgármesternek.

Botka László népszerűtlen ígéretek sorát jelentette be színre lépése óta, sőt sikeresen összerúgta a port az összes baloldali szereplővel, így képtelen volt bármiféle összefogást kicsikarni. Az elemzés rámutat arra, hogy a szocialisták mostanra lényegesen rosszabb helyzetben vannak, mint időarányosan ugyanekkor a 2014-es választás előtt voltak.

Míg négy évvel ezelőtt körülbelül egymillió szimpatizánst tudott maga mögött a párt, addig mostanra ez a szám hatszázezerre apadt. A Nézőpont összesen tíz pontba szedte a miniszterelnök-aspiráns legnagyobb hibáit. 

Sikeresen megutáltatta magát

Botka az év elején azt is pedzegette, hogy akár a szocialisták elnöke is szívesen lenne, természetesen a miniszterelnök-jelöltségét megtartva. A szegedi városvezető már a tavasz kezdetéig lezavarta volna a tárgyalásokat, azonban azzal nem számolt, hogy az általa szabott feltételeknek nem mindenki fog behódolni, így az egyeztetések elhúzódtak. Ha nem történik valami drasztikus változás, akkor a következő hónapokban is csak azt hallgathatjuk, ahogy a balosok egymásnak üzengetnek. 

Nem tud mit kezdeni Gyurcsánnyal

Botka benyelte a Fletó-csapdát csakúgy, mint párttársai 2014-ben. Az MSZP-s politikusok a sajtón keresztül üzengetnek Gyurcsány felé, aki ezt rendkívül élvezi, hiszen így a figyelem rá szegeződik, ami számára nem más, mint ingyenreklám. A DK-vezér ezt ki is használja, így Botka szándékával ellentétben sikerült egyben tartania 250-300 ezres táborát, a Gyurcsány-ellenes baloldali szavazók pedig nem mentek át az MSZP-hez.

A saját pártját is megosztotta 

Mint ismeretes, a tavalyi kongresszuson Botka ellenlábasai – akik sokan vannak – leváltották a politikust a választmányi elnöki pozícióról. Ez a szegedi városvezetőnek is hatalmas pofon lehetett, hiszen szembesülnie kell azzal, hogy nincs mindenki oda érte a párton belül. Botka László ezek után ragaszkodott vétójogához a 2018-as MSZP-jelöltek kapcsán, hogy véletlenül se legyen olyan a listán, akit ő nem akar. Persze a szlogen az az, hogy olyan ne legyen a listán, akinek szerinte a felelőssége van a 2010-es választási eredményekhez, amikor is óriási zakóba rohantak a balosok.

Botka, a múlttagadó

Botkán kívül nagyjából az összes szocialista megpróbálta úgy pozicionálni a pártot, mint egy megújult, a múlt hibáival szakító szövetség. Botka László ezzel szemben úgy beszél a 2010 előtti időszakkal történő szakításról, hogy közben az egyik meghatározó alakja volt annak. A szegedi városvezető mindig kiállt Gyurcsány és annak döntései mellett.

Túlságosan szereti Szegedet vezetni

Azzal, hogy Botka a miniszterelnök-jelölés után is maradt Szeged élén megmutatta a választóknak, hogy ő sem hisz abban, hogy képes lesz a győzelemre és biztos, ami biztos, megőrizte magának a polgármesteri széket. A Nézőpont kiemeli, hogy Botka feltehetően abban reménykedik, hogy 2019-re már mindenki elfelejti, hogy egy évvel korábban ott akarta hagyni Szegedet a több hatalmat nyújtó kormányfői székért.

Sorozatos botrányok veszik körül

Botka László többször is botrányba keveredett az utóbbi időben a vagyonnyilatkozatával, olykor egy luxusterepjárót, olykor egy többmilliós óragyűjteményt nem vallott be. Ez a vagyonadóval és a gazdagok megadóztatásával kampányoló miniszterelnök-jelölt számára komoly támadási felületet jelent, már a kampánya kezdetén magyarázkodásra kényszerítve Botkát. Tovább rombolja a hitelességét, hogy aktív részese a Szeviép-botránynak. 

Lebontaná a kerítést

A magyarok kétharmada és a baloldali választók nagy része is támogatja az ország bevándorláspolitikáját, ennek ellenére Botka László rendszeresen kritizálja a bevándorláspolitikai intézkedéseket. 

Botka csókdossa Soros György lábát

Az elemzők komoly politikai baklövésnek tartják, hogy Botka László Soros Györggyel egy időben tartózkodott Brüsszelben. Bár a politikus tagadta, hogy találkozott Sorossal, az mégiscsak árulkodó, hogy szó szerint visszaadja azt a nyilatkozataiban, mint ami a Soros-kottában van: támadja a déli határon lévő kerítést és kiállt Soros György egyeteme mellett.

Csak a barátoknak lehet nyilatkozni

A szakértők szerint azzal, hogy az MSZP nem hajlandó Botka László vagyonosodásával, illetve korrupciógyanús és egyéb, a személyét érintő ügyekre választ adni a jobboldali sajtónak, azt a látszatot keltik, hogy nincs magyarázatuk ezekre a sorozatos botrányokra. A bojkottal Botka ismételten a többi pártnak segít, hiszen átengedik a felületet másoknak.

Megijesztette a középosztályt 

Botka a szlogenje alatt – miszerint Fizessenek a gazdagok! – olyan ideológiavezérelt szociális ígéretekkel próbálja növelni az MSZP népszerűséget, mellyel a középosztályban jelentős félelmet kelt. A szakértők arra jutottak, hogy az emberekben felmerül a kérdés, hogy kik is a gazdagok a szocialisták szerint, és vajon a ma éppen még nem gazdagok, holnap nem számítanak-e annak.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére