Használatba kerültek az új, magyar gyártású kézifegyverek, hamarosan indul a lõszergyártás is
2018.12.13. 17:48
Történelmi jelentőséggel bír, hogy idén ténylegesen újraindult a balliberális kormányok által szisztematikusan felszámolt és kiárusított magyar hadiipari termelés. A már üzemszerűen működő magyar kézifegyvergyártó kapacitás termékei közül már meg is kapta az új, hazai gyártású fegyvereket az első honvédségi alakulat. Hamarosan pedig újraindul a magyar lőszergyártás is.
A Magyar Honvédség és Magyarország biztonsága számára is történelmi jelentőségű eseményként a hadsereg katonai rendészeti feladatokat ellátó egysége kapta meg az első honvédségi alakulatként a teljesen új és hazai gyártású kézifegyvereket.
A korszerű mechanikájú és könnyített súlyú fegyvereket Magyarország a Ceská Zbrojovka Exportvállalat és a HM Arzenál Zrt. közötti licencszerződéses együttműködésben gyárthatja legalább tíz éven át.
A cseh licenc alapján már Magyarországon legyártott P-07 és P-09 típusú pisztolyok, BREN 2 típusú gépkarabélyok és SCORPION EVO 3 típusú géppisztolyok első darabjait a Honvédelmi Minisztérium valamint Magyar Honvédség vezetése a budapesti Petőfi-laktanyában adta át. A piros sapkájuk alapján könnyen felismerhető katonai rendészek után jövőre már a honvédség többi alakulatánál is ezek a magyar gyártású fegyverek adják majd az alapfelszerelést.
Az új modern fegyverek átadásakor Benkő Tibor honvédelmi miniszter felhívta a figyelmet arra, hogy az év eleje óta már készült több mint tízezer fegyver már a magyar hadiipar terméke. A miniszter a Magyar Honvédség fejlesztése a hazai hadiipar újraindítása terén is mérföldkőnek nevezte az eseményt.
Böröndi Gábor, a Honvéd Vezérkar főnökhelyettese történelmi pillanatnak nevezte az eseményt. Ugyanakkor köszönetét fejezte ki azért, hogy a kormány megteremtette annak lehetőségét, hogy a Zrínyi 2026 program keretében egy új, erős Magyar Honvédséget lehet létrehozni.
A magyarországi balliberális sajtó nem nagyon számolt be a honvédség legújabb fegyvereinek az átadásáról, mivel az ellenzéki médiumokat inkább csak az érdekli, hogy a honvédségi repülőgépek mikor, hova és hogyan repülnek. Az új magyar kézifegyverek átadása azonban ettől a helyzettől függetlenül – minden túlzás nélkül – történelmi jelentőségű változást jelez a Magyar Honvédség helyzetében.
Több évtizednyi folyamatos leépülés, a katonák létszámának drasztikus csökkentése és a hajdani baloldali kormányok szisztematikus haderő-leépítő döntései után ez az első olyan pillanat, amikor értékelhető léptékű haditechnikai eszközfejlesztés történt.
Ráadásul nem csupán egyszeriek vagy csak egy területet érintőek a jelenleg folyamatban levő a fejlesztések a honvédségnél.
Magyarország mintegy 100 milliárd forintért rendelt húsz darab Airbus H145M könnyű helikoptert. Befejeződött a Mi-8-as, Mi-17-es szállító, valamint a Mi-24-es harci helikopterek felújítása több milliárd forint értékben. Ugyanakkor jövőre a meglevő mellé egy további A319-es Airbust és három szállítógépet is vásárol a honvédség. Folyamatban van a korábban gyakorlatilag teljesen megszüntetett tüzérségi fegyvernem korszerű eszközökkel való felállítása is jelentős eszközbeszerzésekkel.