Gyurcsány megmondta, a Guardian pedig megírta
2016.10.13. 12:58
A volt miniszterelnök néhány napja arról számolt be, hogy a Népszabadság ügyében a nemzetközi sajtóhoz fordult. A The Guardian pedig már el is készítette a megrendelt cikket. Az írás címe: Magyarország dermesztő helyzete előrevetítheti Európa jövőjét, az első mondata pedig: Magyarországon halálos veszélyben van a demokrácia.
Jól működik a nemzetközi Soros-hálózat, ha a magyar kormánnyal, illetve Magyarországgal kapcsolatos elfogult politikai vélemények és szándékosan félrevezető elferdített tények közléséről van szó a nemzetközi sajtóban.
A magyarországi baloldal és a Soros-szervezetek közötti együttműködés állatorvosi ló példája a The Guardian szóban forgó, október 13-ai közlésű cikke is. Gyurcsány elmondja mit kell írni, a nemzetközi sajtó megírja, amit aztán Magyarországon idéz a baloldali sajtó. A The Guardian cikket pedig „meglepő módon” Magyarországon elsőként a 444.hu ismertette, amely Soros György tulajdonosi körébe tartozik. A cikk szerzője, Owen Jones szerint
Magyarország szorult helyzete nyugtalanítóan visszhangozza Európa múltját, de borzasztó módon előrevetítheti a jövőjét is.”
Ezután pedig jönnek a vélemények, amelyek között Tamás Gáspár Miklós posztfasizmussal vádolja a kormányt, a magyar-angol költőnek titulált George Szirtes pedig arról beszél, hogy Magyarország a putyinizálódás felé halad.
De megszólal az abszolút független szakértő, Lydia Gall is a Human Right Watch részéről közölve, hogy amit az elmúlt hat évben láttunk, az lényegében folyamatos aláásása vagy romlása a jogállamiságnak és az emberi jogok védelmének."
Megemlítésre kerül persze az Amnesty International véleménye is, miszerint a magyar törvények veszélyt jelentenek a jogra, a szólásszabadságra. A cikkben az állítólagosan üldöztetést szenvedő melegek megemlítése mellett a kormány határvédelmi intézkedései is szóba kerülnek mint embertelen megoldás.
Majd pedig közli, hogy baloldali szempontból nézve, jelenleg Magyarországot tartja a legveszélyesebb példának abban a tekintetben, hogy milyen irányokba fejlődhetnek Európai Unió tagállamai.