Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Gyurcsány megmondta, a Guardian pedig megírta

Vincze Viktor Attila

2016.10.13. 12:58

A volt miniszterelnök néhány napja arról számolt be, hogy a Népszabadság ügyében a nemzetközi sajtóhoz fordult. A The Guardian pedig már el is készítette a megrendelt cikket. Az írás címe: Magyarország dermesztõ helyzete elõrevetítheti Európa jövõjét, az elsõ mondata pedig: Magyarországon halálos veszélyben van a demokrácia.

A volt miniszterelnök néhány napja arról számolt be, hogy a Népszabadság ügyében a nemzetközi sajtóhoz fordult. A The Guardian pedig már el is készítette a megrendelt cikket. Az írás címe: Magyarország dermesztő helyzete előrevetítheti Európa jövőjét, az első mondata pedig: Magyarországon halálos veszélyben van a demokrácia.

Jól működik a nemzetközi Soros-hálózat, ha a magyar kormánnyal, illetve Magyarországgal kapcsolatos elfogult politikai vélemények és szándékosan félrevezető elferdített tények közléséről van szó a nemzetközi sajtóban.

A magyarországi baloldal és a Soros-szervezetek közötti együttműködés állatorvosi ló példája a The Guardian szóban forgó, október 13-ai közlésű cikke is. Gyurcsány elmondja mit kell írni, a nemzetközi sajtó megírja, amit aztán Magyarországon idéz a baloldali sajtó. A The Guardian cikket pedig  „meglepő módon” Magyarországon  elsőként a 444.hu ismertette, amely Soros György tulajdonosi körébe tartozik. A cikk szerzője, Owen Jones szerint

Magyarország szorult helyzete nyugtalanítóan visszhangozza Európa múltját, de borzasztó módon előrevetítheti a jövőjét is.”
 
Az újságíró a Népszabadság ügyével kapcsolatban a haladó baloldali újságírás hagyományainak megfelelően néhány mondatnyi tény közlése után végeláthatatlan hosszúságban elképesztően elfogult és félrevezető véleményeket idéz ismert és kevésbé ismert magyarországi, vagy magyar kötődésű külföldön élő baloldali politikusoktól, közéleti személyektől.
 
Az újságíró saját kommentárja szerint Magyarország demokráciája halálos veszélyben van és a tekintélyelvű jobboldali populizmus akut példája Magyarország.

Ezután pedig jönnek a vélemények, amelyek között Tamás Gáspár Miklós posztfasizmussal vádolja a kormányt, a magyar-angol költőnek titulált George Szirtes pedig arról beszél, hogy Magyarország a putyinizálódás felé halad.

De megszólal az abszolút független szakértő, Lydia Gall is a Human Right Watch részéről közölve, hogy amit az elmúlt hat évben láttunk, az lényegében folyamatos aláásása vagy romlása a jogállamiságnak és az emberi jogok védelmének."

Megemlítésre kerül persze az Amnesty International véleménye is, miszerint a magyar törvények veszélyt jelentenek a jogra, a szólásszabadságra. A cikkben az állítólagosan üldöztetést szenvedő melegek megemlítése mellett a kormány határvédelmi intézkedései is szóba kerülnek mint embertelen megoldás.

A menekültválságra adott magyar kormányzati válasz pedig a szerző szerint idegengyűlölő és rasszista retorikájú. Végül a cikk írója nehezményezi, hogy Magyarországot még nem büntette még meg az EU az antidemokratikus ügyek miatt.

Majd pedig közli, hogy baloldali szempontból nézve, jelenleg Magyarországot tartja a legveszélyesebb példának abban a tekintetben, hogy milyen irányokba fejlődhetnek Európai Unió tagállamai.  

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére