Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Gyurcsány keblére ölelte Majtényi Lászlót

888.hu

2017.01.16. 15:58

A Demokratikus Koalíció (DK) közleményben tudatta az örömhírt, amely szerint a párt azt kéri a parlamenti DK-s képviselõktõl, hogy támogassák Majtényi köztársaságielnök-jelöltségét.

"A Demokratikus Koalíció elnöksége arra kérte a párt országgyűlési képviselőit, aláírásukkal támogassák, hogy Majtényi László köztársaságielnök-jelölt legyen. Majtényi Lászlót több évtizedes közéleti szerepvállalása alkalmassá teszi erre a bizalomra. Majtényi szilárdan és határozottan száll szembe Orbán nemzeti együttműködésnek hazudott rendszerével. Következetesen képviseli az 1989-es alkotmány alapelveit, emberjogi harcosként pedig küzd a szegénység ellen és kiáll a demokrácia és a szabadság eszméi mellett. Majtényi László igazi demokrata, aki tisztességgel látná el feladatát egy Köztársaság legfőbb közjogi méltóságának posztján. Ezért támogatja jelölését a Demokratikus Koalíció"

– áll a DK közleményében.

Érdemes hozzátenni, hogy Majtényi nem volt mindig a szegénység elleni küzdelem és a demokrácia felkent bajnoka.

Szemügyre vettük Majtényi 2006 és 2010 között az Élet és Irodalomban (ÉS) megjelent írásait. Ezek alapján a Gyurcsány-kormány alatt nem annyira féltette a demokráciát, kifejezetten a szegénységről nem jelent meg írása. Mindez kissé furcsa a 2008-as gazdasági válság közepette, amikor elszaladtak a devizahitelek és eddig sosem látott tömegek vesztették el egzisztenciájukat hetek, hónapok alatt.

2006 júniusában még befért egy odamondós kormánykritika. Az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet közleménye:

"A demokratikus jogállamban a pénzügyminiszter nem büszkélkedik azzal, hogy az államháztartás hiányáról szóló közérdekű adatokat eltitkolta, az pedig elképzelhetetlen, hogy azzal kérkedjen, hogy utasítást adott arra, hogy az államháztartás hiányát ki se számolják. Veres János a kormányprogram vitájában azt mondta: "Azt, hogy pontosan hogyan állunk és mint állunk, megmondom úgy, ahogy van, nem engedtem ilyen jellegű munkát végeztetni korábban."

Ám úgy tűnik, hogy Gyurcsányék megálljt parancsoltak a további kritikának az ÉS hasábjain. Ezután már csak egy lagymatag tiltakozásra futotta az ellen, hogy

Göncz Kinga külügyminiszter üdvözölte Szaddám Huszein kivégzését.

A levél erről az igen kiemelkedő és 2006-ban "meghatározó" ügyről 2007. január 8-án kelt. Majtényi a 2006-os eseményeket, a tévészékház ostromát, a rendőrterrort, a jogtiprásokat, a belpolitikai válságot, a kormány morális válságát nem tartotta szóra érdemesnek az ÉS-ben, de

egy diktátor kivégzésének – valóban méltatlan – üdvözlését igen.

Ezen felül még 2008-ban futotta egy óvatos, és igen terjedelmes kritikára Sólyom László köztársasági elnök tevékenységével kapcsolatban.

A Gyurcsány-kormány alatt burjánzó korrupció, az emberek hülyének nézése említésre sem méltó.

2009-es írásai már előrevetítették a rettegéssel teli sötét jövőt, ahol Gyurcsány és bandája végleg elveszíti a hatalmat.

Azóta a narratívát a választásról választásra egyre kínosabbá váló Orbán-fóbia határozza meg. Mindegy, hogy milyen képtelen vádakkal, de folyik az izzadságszagú hiteltelenítési hadjárat. Akár a saját hitelességének kockára tételével is, ahogy azt a Poloska Intézet példája remekül mutatja.

Az egyetlen furcsaság Gyurcsány és Majtényi mostani egymásra találásában az, hogy ez nem történt meg hamarabb.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére