Gyurcsány beteges cinizmussal hamisítja meg '56 történelmi emlékét
2016.10.23. 20:38
Gyurcsány Ferenc pártja az '56-os megemlékezésén Budapesten, az Ötvenhatosok terén úgy fogalmazott:
Ha Nagy Imre forradalma a hazát akarta felemelni, akkor, ha a mai miniszterelnök az ő nevére és emlékére, hagyatékára hivatkozik, az ennek a tiszta forradalomnak a bemocskolása, elárulása, maga a pőre blaszfémia"
– mondta Gyurcsány Ferenc.
A DK elnöke szerint ma csak a demokratikus ellenzék pártjai, mozgalmai, támogatói és szavazói vehetik tisztességgel Nagy Imre és mártírtársai nevét ajkukra.
Szerinte a ma miniszterelnöke, aki a szabadság és a demokrácia feldúlásában szerzett hírnevet magának, élesen szemben áll Nagy Imre és a forradalom eszméivel.
Miért beteges és cinikus Gyurcsány Ferenc '56 emlékét sértő történelemhamisító megnyilatkozása?
Az, hogy az Apró családba beházasodott, pártfunkcionáriusból lett milliárdos a betegesen eltorzított '56 értelmezése alapján a jelenlegi magyar miniszterelnököt vádolja meg azzal, hogy az '56-os eszmékkel szemben állna azt nem lehet másként értelmezni, mint a cinizmus non plus ultráját.
Orbán Viktor, a jelenlegi magyar miniszterelnök, egy demokratikus választásokon többször is kormányzati bizalmat kapó, demokrata elkötelezettségű politikus. Nagy Imre viszont ezzel szemben a sztálinista magyar kommunista elit egyik súlyos bűnökért felelős tagja volt.
Az MSZMP és utódpártjai az MSZP és a DK által mostanáig kitartóan vallott baloldali '56 értelmezésével szemben a magyar történész társadalom meghatározó része, és legfőképpen maga a magyar népemlékezet sem tartja úgy, hogy az 1956-os forradalom és szabadságharc Nagy Imre forradalma lett volna.
Az '56-os forradalom és szabadságharc a magyar nép, a nemzet forradalma volt. A magyarok 60 évvel ezelőtt nem azért vállalták a fegyveres harcot a megszálló szovjet hadsereggel szemben és az hazai kiszolgálóival szemben mert kommunista diktatúrát vagy úgynevezett szocialista államot akartak volna. A magyar nép többpárti demokráciát szeretett volna, amelyben szabad választásokon dönthet a nép arról, hogy ki kormányozzon.
Nagy Imre véletlenül került a forradalom idején hirtelen szükségessé vált átmeneti kormány élére és csak pusztán mártír halála teszi őt valamennyire is becsülendő történelmi alakká. A valójában sztálinista Nagy Imre azonban még ezt a mártíromságot sem a forradalom és szabadságharccal való azonosulása miatt vállalta valójában, hanem azért mert tudta, hogy ha lemondana kormányfői posztjáról, akkor is ugyanúgy kivégzés lenne a jutalma volt párttársai részéről.