Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Gulyás: az oktatás és az egészségügy kerül elõtérbe

Tóth Dalma

2016.04.20. 17:38

A kormánypárti politikus szerint 2018-ig az oktatás és az egészségügy fogja meghatározni a politikai napirendet.
 BUDAPEST, 17:38

Jelenleg az oktatás és az egészségügy határozza meg leginkább a mindennapi politikát Magyarországon, ez Gulyás Gergely szerint 2018-ig így is marad. 

2010 előtt különbségek mutatkoztak a Kelet- és Nyugat-Magyarországon, a városokban és kisebb településeken a finanszírozás tekintetében. A politikus szerint a módosabb önkormányzatok által fenntartott intézmények jól működtek, az eladósodottabbak bezárták. Ezért mindenféle vita és elkövetett szakmai hiba ellenére a kormány alapvetően jó irányba indult el, amikor központosította a közoktatási intézményeket.

Gulyás Gergely szerint a központosítás folyamata helyes és indokolt volt, azonban hiba volt létrehozni egy olyan intézményfenntartót, amelynek működésében kódolva volt a hiba. Az ezzel kapcsolatosan kialakult szakmai vita jogosságát nem kérdőjelezte meg a politikus, úgy gondolja, hogy a tiltakozás első hulláma pozitívan hatott a szakmára és a kormányra egyaránt.

A Kliket 57 részre osztották, hogy gyors és életszerű döntések születhessenek, amelyek az iskolák javát fogják szolgálni.

Gulyás Gergely az egészségügy kapcsán megjegyezte, hogy az elvándorlás az egészségügyet érinti a leginkább, főként a bérkülönbségek miatt. A kormány ezért elsősorban az itt lévő orvosok megtartására fókuszál, majd vonzóvá szeretnék tenni a háziorvosi praxisokat.

Egy háziorvos ma nettó 270 ezer forinttal többet keres, mint három éve, s kevesebb lett a betöltetlen praxis."

– mondta Gulyás Gergely 

A háziorvosok átlagéletkora 60 év alatt van, de hosszú távon emiatt lehetnek még problémák. A fideszes politikus a kórházak állami fenntartásba vételét is helyen döntésnek gondolja. Az előző uniós fejlesztési ciklusban 490 milliárd forintból fejlesztettek egészségügyi intézményeket. A források 90 százaléka azonban vidékre ment, ezért a fővárosi intézmények fejlesztésére nem volt lehetőség. Budapest ezért a legrosszabb helyzetben van, még Gulyás Gergely szerint is "komoly gondok vannak" a fővárosban. Ez egészségügyben sokféle reform volt, de a finanszírozás alapelveihez senki sem nyúlt eddig hozzá.

Gulyás Gergely szerint egész Európában központi kérdés a migráció, nem csak itthon, és a magyar társadalom Európa Unióhoz való viszonyát jelenleg a népvándorlás határozza meg.  A politikus úgy látja, hogy az ellenzék azt szeretné, hogy a korrupció jelen legyen a politikai közbeszédben, de a felmérések alapján a korrupció a társadalom "egyfajta általános megítélése a politika felé"

Magyarország gazdasági helyzetét pozitívan ítéli meg a fideszes politikus. A stabil három százalékos gazdasági növekedés egyértelműen felzárkózási pályára állította az országot és ezt a növekedési ütemet a jövőben is tartani akarják.

A munkanélküliséggel kapcsolatosan megjegyezte, hogy alacsony szinten van, illetve magasabb a foglalkoztatottság, mint a rendszerváltás óta bármikor. Jelenleg 6 százalékos a munkanélküliségi ráta, ami európai szinten is jó arány.

(MTI)

 

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére