Ezt lehet eddig tudni a székelyföldi koronáról
2017.12.29. 16:58
Mint ahogy arról már korábban beszámoltunk, jövő tavasszal (február végén, március elején) dobják piacra az első Kárpát-medencei regionális, blockchain alapú kriptovalutát, a koronát. A fejlesztést végző székelyföldi csapatban közgazdászok, mérnökök mellett többek között a NASA egyik szakértője, az Apollo 11 űrkutatási program vezető munkatársa is szerepel. A csapat élén a csíkszeredai származású Bustya Attila áll.
Amint arról már beszámoltunk, a székelyföldi korona elsődleges kibocsátására (Initial Coin Offering) a tervek szerint 2018 tavaszán Svájcban kerül sor.
Terveink szerint a korona elsődleges vonzerejét elsősorban az jelentheti, hogy reális applikációkba kívánjuk ültetni a kriptovalutával való vásárlást”
– ismertette Bustya Attila. Mint mondta, a korona műszaki fejlesztésével párhuzamosan igyekeznek a fejlesztők kialakítani a leendő felhasználói kört, piacot is. Mindezt ahhoz képest, hogy a jelenlegi kriptovaluták 90 százaléka semmiféle reális tranzakcióra nem alkalmas, szinte kizárólag teorikus pénzügyi eszközök – tette hozzá a szakember.
A korona fejlesztőinek állítása szerint több rangos nemzetközi, köztük Magyarországon is jól ismert szolgáltató cégekkel folytatnak ígéretes tárgyalásokat a kérdéskörben, a Tiltott Csíki Sör tulajdonosa-ügyvezetője, Lénárd András már korábban megerősítette: koronával is fizethetnek majd azok, akik házhoz szállítással rendelnek sört.
A Korona teljesen zárt körű fejlesztés eredménye lesz. A részletek egyelőre titkosak, sajtóértesülések szerint elsősorban a skálázhatóság és az „okos szerződés” tekintetében szólhat nagyot a korona. A szándékok szerint az új kriptovaluta egészen nagymértékű tranzakciókig lesz skálázható, már a kezdetektől jóval nagyobb tranzakciós számra lesz képes, mint a bitcoin, a költségek pedig jóval alacsonyabbak lesznek.
A fejlesztői csapatot erősíti Lőrincz István is, aki az űrkutatási programok dizájnjában ismert, valamint a bolygóközi űrmissziók témakörében is otthonosan mozog. Az ugyancsak székelyföldi származású szakember több alkalommal közreműködött számos űrkutatási intézménnyel rakéta- és műholdrendszerek fejlesztésében, amiknek egy részét saját vállalkozásai értékesítenek.
Többek között az alacsony Föld körüli pályán keringő NATO-rakétarendszerek fejlesztésében, illetve a NASA jelenleg is fejlesztés alatt álló bolygóközi plazmarakéta-programjában is részt vett.