Ez motiválja Soros György kedvenc magyar aktivistáját
2017.09.23. 12:45
Schilling Árpád, Gulyás Márton. Nap mint nap megszólalnak, és világossá teszik, hogy mi a pálya. Azt gondolom, ezt nagyon komolyan kell venni. Nagyon komoly fenyegetésnek érezzük."
– mondta nem is olyan rég a fideszes Németh Szilárd, a nemzetbiztonsági bizottság alelnöke. Azóta nem telik el nap, hogy az előbb említett közéleti személyiségek nem sírnák el magukat a balliberális médiában, hogy alaptalan vádak alapján bélyegezték meg őket, Németh Szilárdot pedig csak (!) "keresztre akarják feszíteni".
2012 óta Gulyás leginkább kormányellenes tüntiken szokott felszólalgatni, de részt vett számos, a törvényeken túllépő demonstráción is. Így talán korántsem túlzás azt állítani Gulyásról, hogy potenciális zavarkeltő.
Emiatt az Informátor felidézte, hogyan kezdte pályafutását a Soros-kegyenc, és hogyan durvultak el azóta a "módszerei".
Gulyás már a gimnáziumi évek alatt is szervezett az igazgató ellen tüntetést. Az érettségi után a Színház- és Filmművészeti Egyetemen próbált szerencsét, de mivel nem felelt meg az intézmény követelményeinek, pár hónap után otthagyta az egyetemet. Ezután a Soros György által pénzelt Krétakörben megismerkedett a liberális rendezővel, Schilling Árpáddal, aki hamar a szárnyai alá vette az ifjú Gulyást. A fordulópontot Gulyás életében 2008-ra teszi a műsor, amikor is Schilling kiadta "Tessék politizálni" jelszót.
Első Orbán-ellenes fellépése 2012-ben történt, amikor is a Humán Platform vezetőjeként felszólalt a Bajnai-féle Hallgatói Hálózat tüntetésén. Egy évvel később, 2013-ban a Soros-bérenc anarchista Markó Iván társulatának táncszínházi előadását zavarta meg, majd 2014-ben a Holokauszt Emlékközpontban rendezett botrányt – éppen a Holokauszt Nemzetközi Emléknapján. Szintén ebben az évben a gyurcsányista Demokratikus Koalíció Ellenállás napja! c. rendezvényén jelent meg Gulyás Márton, ahol a "cigányozás helyett baloldali megoldást" feliratú táblával tiltakozott. A dékások az akciója miatt ki is osztottak neki néhány pofont. Ezután az összes kormányellenes tüntetésen ott volt a Soros-kegyenc.
Gulyás tiltakozott a Városliget megújítása ellen, kiállt a külföldről is finanszírozott, a magyar belpolitikát befolyásolni kívánó álcivil szervezetek mellett, természetesen részt vett a Soros-egyetem mellett szimpatizáló demonstrációkon, és nem is olyan rég festékkel öntötte le a Sándor-palotát (amiért a bíróság 300 óra közmunkára ítélte Gulyást). De ha ez még nem lett volna elég: az év elején azt állította, hogy munkatáborba záratná a neki nem tetsző "NER-bűnözőket".
Idén áprilisban már a Szabadság téren "ünnepeltette" magát, egészen pontosan azért, mert visszatért Röszkéről, ahol a migránsválság miatt felépített kerítést akarta átvágni. Itt beszélt arról is, hogy ha a kormány nem változtat a választójogi törvényen, akkor lesz itt blokád, épületfoglalás és még sok minden más:
"Mit tehetünk annak érdekében, hogy az ország közössé váljon. – Orbán takarodj! [Egy felkiáltás a közönségből – a szerk.] – Az nem kérdés. Önmagában, ha Orbán el is takarodik, ki kerülhet a helyére? Ez a nagy kérdés ma polgártársak. Nekem pedig az a válaszom, hogy politikai intézményeket kell létrehoznunk. A politizálás eszközeit kell megteremtenünk. Mert méltatlanok az állami intézmények, hogy közintézményként gondoljunk rájuk. Ezek fideszes intézmények. Nem kérdés. Bármikor megdobálhatók narancssárga festékkel..."
– mondta az aktivista.
Nyáron Gulyás egy videós kampányt is indított, amelyben összeszedte a magyar közélet figuráit, a szélsőjobbtól (Zagyva György Gyula) egészen a szélsőbalig, a választási törvény igazságtalanságáról beszélt, és a saját bankszámlájára kuncsorgott pénzt.
Végül most pénteken kiderült az is, hogy összeállt Soros György koalíciója, hiszen az anarchista nevével fémjelzett Közös Ország Mozgalom bejelentette, hogy a balliberális oldal nyolc pártja megegyezett abban, hogy közösen dolgozzák ki a választási rendszer reformját.