Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ez fog történni Párizsban

888.hu

2015.11.27. 11:20

Történelmi lehet a hétfõn kezdõdõ párizsi klímacsúcs. 195 ország lesz jelen.

Kiemelten magas lesz a biztonsági kockázat hétfőtől Párizsban, ugyanis a Párizs környéki Le Bourget városban rendezi az ENSZ a 21. klímakonferenciáját. Az eseményre 11 ezer rendőrt vezényelnek ki a hatóságok. A biztonsági szakértők szerint ez jelentős terhet jelent Franciaországnak, ugyanis csak a világ vezető hatalmainak védelme 3000 plusz rendőr bevetését igényli. Mr. Bernard Cazeneuve francia belügyminiszter igyekezett mindenkit megnyugtatni, hogy

mindent megtesznek a maximális biztonság érdekében.”

A miniszter hozzátette, mintegy 120 000 rendőrt és katonát telepítettek országszerte a biztonság garantálása érdekében. 

A találkozónak két fontos üzenete van: egyrészt egy globális klímavédelmi egyezmény aláírása a cél, másrészt az eseményre hivatalos magas rangú vezetők demonstrálják, hogy nem félnek a terrorizmustól.

 

Eddig senki sem mondta le

Sőt, azok is elmennek, akik korábban nem akartak részt venni a világkonferencián. Jelen lesz az Egyesült Államok, Kína, India és Európa vezetői is. A konferencia december 11-ig tart, és célja, hogy megegyezzenek az országok arról, hogy mindent megtesznek azért, hogy a Föld légköre ne melegedjen többet, mint 2 Celsiusfok. Ez egy hosszútávú megállapodás a következő 20-30 évre, ami a 2020-ban lejáró kiotói szerződése helyett születhet.

Egy fokkal több

Szakértők szerint azért is fontos ez a megállapodás, mert az iparosodás előtti mértékhez képest már 1 Celsius-fokkal emelkedett az átlaghőmérséklet, a légkörbe jutott üvegházhatású gázok pedig ott is maradnak. Ennek pedig komoly következményei lehetnek a jövőnkre nézve.

Eddig 161 ország adta a beleegyezését az ENSZ-nek, ezek az államok a világ üvegházhatású gázkibocsájtásának 90 százalékáról tehetnek. Ez persze nem jelent semmit, hiszen évek óta ebben sem született érdemi megoldás. Novemberben például a G20-ak heves vitákat folytattak a témakörben, végül arra jutottak, hogy

az éghajlatváltozás megállításához és a következmények kezeléséhez hatékony, erős és kollektív intézkedések szükségesek.

A vitákban a legnagyobb problémát India okozza, ők ugyanis az üvegházhatású gázok 6,5 százalékának kibocsátásáért felelősek, mert Újdelhi hallani sem akar arról, hogy ötévente felülvizsgálják a vállalásokat, és még nagyobb mértékű környezetvédelmi beruházásokra kényszerítsék a feltörekvő gazdaságot. Hasonlóan gondolkozik a helyzetről Szaúd-Arábia is.

De legalább a fő szennyezők értik, mi a baj

Az Egyesült Államok, Kína és az Európai Unió is érti, mi a probléma a károsanyag-kibocsátással hosszú távon. Õk hajlandóak is ötévente felülvizsgálni vállalásaikat.

Mégsem lesz megállapodás?

Egy friss közvélemény-kutatás szerint egyre kisebb esély mutatkozik arra, hogy tényleges megállapodás születik Franciaországban. 20 országból mindössze négy támogatja a megegyezést.

(MTI, NYT, BBC)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére