Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Egy dolgot kértünk az ukránoktól, azt sem tartották be

Pörge Béla

2017.09.18. 16:48

Kravcsenko György a magyarországi Ukrán Országos Önkormányzat vezetõje megpróbálja elmagyarázni az ukránoknak, miért háborodott fel Magyarország az új ukrán oktatási törvény miatt.

Kravcsenko György ukránul tett közzé a Facebook-oldalán egy hosszabb bejegyzést, ami a Kárpátalja.ma hírportálon jelent meg magyarul.

A nyílt levél célja, hogy az ukránok megértsék, miért nyilatkozta azt korábban Szijjártó Péter, hogy:

Ukrajna hátba szúrta Magyarországot."

Kravcsenko előbb leírja, hogy Magyarország Ukrajna mellett állt, majd felidézi, hogy csak egy dolgot kértek a magyarok az ukránoktól.

A helyzet az, hogy az Oroszországgal vívott háború legelejétől kezdve Magyarország következetesen támogatta Ukrajnát (igaz, mellőzve a harsogó nyilatkozatokat – erre is megvolt az oka)"

— kezdi, majd felsorolja az ezt bizonyító gesztusokat, kezdve azzal, hogy Magyarország gázt szállított Ukrajnának, amikor kellett, vagy éppen ahol csak lehetett, támogatta Ukrajna társulási szerződését.

Ezután jön a lényeg, kiváltképp azon ukránok számára, akik nem értik, mi a baja a magyaroknak.

Ukrajna felé pedig egyetlen kérése volt Magyarországnak: az, hogy ne fogadjon el olyan oktatási törvényt, amely megfosztja a nemzeti kisebbségeket már meglévő jogaiktól. Hát ezért oly negatív a reakció."

A levél végén Kravcsenko még megjegyzi, hogy azért nincsenek Magyarországon ukrán iskolák, mert nincs tömbukránság. Szintén a levél végén kitér arra is, hogy nagyon reméli, az elnök nem írja majd alá a tervezetet.

Az ukrán parlament által szeptember 5-én elfogadott új oktatási törvény a közoktatás korszerűsítését tűzi ki célul a 2018 szeptemberétől bevezetendő reformokkal. A törvénynek az oktatás nyelvéről szóló 7. cikkelye kimondja: Ukrajnában az oktatás nyelve az államnyelv, a nemzeti kisebbségek anyanyelvű oktatása pedig csak az első négy osztályban engedélyezett. Ez a rendelkezés az érintett nemzeti kisebbségek szervezetei szerint sérti Ukrajna alkotmányát, több hatályos törvényét, nemzetközi egyezményekben és megállapodásokban vállalt kötelezettségeit.

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére