Csak nem?! Megint kiderült, hogy a baloldal hazudik reggel, éjjel meg este
2020.06.26. 11:45
Az ÁSZ kapcsolódó elemzése rámutat, hogy
ezért a koronavírus-járvány gazdasági és társadalmi hatásainak mérséklése érdekében prioritást kell adni a munkahelyek megőrzésének, illetve a munkahelyteremtés ösztönzésének.
Az Állami Számvevőszék megállapította, hogy a magyar kormány – az Európa 2020 stratégia szegénység csökkentésére vonatkozó célkitűzéseihez kapcsolódóan – 2011-ben megalkotta a nemzeti szintű stratégiát és az annak megvalósítását szolgáló intézkedési tervet. A szegénység csökkentésével kapcsolatban meghatározták a stratégiai célokat, definiálták a használt fogalmakat, valamint megtörtént a 2020-ra elérendő fő célok számszerű meghatározása is. A stratégiai célok megvalósítása érdekében hároméves intézkedési terveket készítettek. A tervezett intézkedések végrehajtására meghatározták a felelősöket, kialakították a szervezeti kereteket, a végrehajtásban résztvevők közötti koordináció, az együttműködés szabályainak rendszerét, valamint meghatározták a koordinációt végző szervezetet.
A számvevőszéki ellenőrzés megállapította, hogy
mivel a stratégiai dokumentumokban 2020-ra rögzített célértékek a kitűzött céldátum előtt teljesültek. 2008 és 2017 között Magyarországon 908 ezer fővel csökkent a szegénységben élők száma, amely csökkenés jelentősen meghaladta a 2020-ra vonatkozó nemzeti vállalásban szereplő 450 ezer főt.
Ebből kiindulva az ÁSZ elemzői – illeszkedve a most lezárult ellenőrzéshez – megvizsgálták a koronavírus-járvány gazdasági és társadalmi következményeit, várható hatásait. A teljes terjedelmében jövő hétfőn elérhető elemzés bemutatja, hogy
A munkahelyeknek a járvány miatti megszűnése ezért komoly kockázatot jelent a szegénység mérséklése terén elért eredmények megőrzését illetően is – hívják fel a figyelmet az ÁSZ elemzői. Következésképpen
A relatív szegénységben élők, illetve a szegénység kockázatának kitett háztartások aránya növekedésének elkerülése érdekében szükséges a gyermekes családok kiemelt támogatásának folytatása, és célszerű a 13. havi nyugdíj fokozatos bevezetése – mutatnak rá az ÁSZ elemzői a teljes terjedelmében jövő hétfőn elérhető elemzésben.