Brüsszel szoknyája mögé rohannak a Soros-féle 'civil' szervezetek
2017.03.22. 17:48
Ezt Hidvéghi Balázs, a nagyobbik kormánypárt kommunikációs igazgatója a szerdai budapesti sajtótájékoztatóján mondta. A kritikák egyrészt a megerősített jogi határzárat érik, a Soros-szervezetek Brüsszeltől várják Magyarország megbüntetését.
Az igazgató például az Amnesty International bejelentését idézte, mely szerint a ’független’ civil szervezet a megerősített jogi határzár miatt levélben fordul az Európai Bizottság elnökéhez, a migrációért felelős biztoshoz, az Európa Tanácshoz és az ENSZ-hez is.
A Soros-szervezetek fűhöz-fához rohangálnak azért, hogy Magyarországot bemártsák"
– nyilatkozta a politikus.
A brüsszeli bizottságot külön kérik, hogy indítson kötelezettségszegési eljárást, és szóba hozták Magyarország uniós szavazati jogának felfüggesztését is – tette hozzá.
A kommunikációs igazgató szerint ezzel a migránssimogató szervezetek ismét az illegális migrációt segítik, arra biztatva az illegális bevándorlókat, hogy szegjék meg a hatályos jogszabályokat, és így érkezzenek meg az Európai Unióba törvénytelenül.
Hasonlóképp vélekedik a belga bevándorlásügyi miniszter is.
Hidvéghi Balázs másrészt bírálta a strasbourgi bíróság múlt heti döntését, amellyel elmarasztalta Magyarországot két bangladesi menekültkérelmének elutasítása miatt. Az ítélet szerinte szürreális, minden létező jogelvet figyelmen kívül hagy, és felháborító lenyomata annak, hogy milyen szélsőséges és torz irányba ment el az emberi jogi bíráskodás és gondolkodás Európában.
Ez az ítélet nem más, mint a szélsőséges emberi jogi fundamentalizmus egyik újabb megjelenése"
– mondta, hozzátéve, hogy szerinte ez a "torz gondolkodás" okolható többek között azért is, hogy Nagy-Britannia úgy döntött, elhagyja az uniót.
Azt végképp abszurdnak nevezte, hogy "magukat jogvédőknek nevező Soros-szervezetek és más nemzetközi szervezetek" még pénzt is kapnának azért, mert illegális bevándorlásra buzdítanak.
Ezért a kormány fellebbezés benyújtását kezdeményezi az ítélet ellen. A cél az, hogy ne engedjen Magyarország a migrációs politikájából, álljon ellen minden külföldi befolyásolási kísérletnek.
Arra a kérdésre, hogy tervezik-e esetleg Magyarország kilépését az Emberi Jogok Európai Egyezményéből, a politikus azt válaszolta: erről korai beszélni, szerinte szembe kell szállni az emberi jogok torz értelmezésével. Egyúttal annak a reményének adott hangot, hogy Paczolay Péter, a strasbourgi bíróság új magyar bírája "a mostaninál egy józanabb gondolkodást képvisel" például az emberi jogok kérdésében, mint az eddigi magyar bíró, Sajó András.