Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Bővül szeptembertől a Debreceni Egyetem képzési palettája

888.hu, MTI

2021.05.14. 07:30

A légi járművek karbantartásához szükséges gyakorlati ismereteket tanulhatnak szeptembertől a Debreceni Egyetem (DE) Műszaki Karának járműmérnök alapszakos hallgatói, miután erről együttműködési megállapodást kötött az intézmény az Aeroplex Közép-európai Légijármű Műszaki Központtal – adta hírül honlapján az egyetem.

Az Aeroplex Közép-Európai Kft. a hazai repülőgép-karbantartási piac egyetlen száz százalékban állami tulajdonú cége, amely eredeti három üzletágát – hangár-, forgalmi és berendezés-karbantartás – az elmúlt időszakban a cargoüzletággal egészítette ki, illetve létrehozta a helikopter-karbantartó részlegét is.
A cég átvette a Wizz Air forgalmi-karbantartási feladatait a légitársaság két magyarországi bázisán, a budapesti, illetve a debreceni repülőtéren.

Az Aeroplex szakemberszükségletének biztosítására életpályamodellt vezetett be, amelynek része a Debreceni Egyetemmel most megkötött együttműködési megállapodás”

– olvasható a közleményben.

Az egyetem szoros együttműködést alakított ki a régióban működő, illetve a Debrecenbe települő multinacionális vállalatokkal, ezt a kapcsolatrendszert erősíti a jövőben az Aeroplex is, amely infrastrukturális és szakemberbázisával a járműmérnöki alapszak szeptemberben induló légi járművek specializációján belül segíti az oktatást a légijármű-karbantartáshoz szükséges gyakorlati ismeretek átadásával – idézi a hirek.unideb.hu portál Husi Gézát, a műszaki kar dékánját, aki szerint az együttműködés elsődleges célja, hogy biztosított legyen a hazai repülőgépipar szakember-utánpótlása a légijármű-karbantartás területén.
Ailer Piroska, a DE műszaki innovációért és képzésfejlesztésért felelős rektorhelyettese hozzátette: a légi járművek specializáció a repülőgépek műszaki rendszereivel kapcsolatos ismeretanyagot öleli fel mintegy 6-7 tantárgy, köztük az aerodinamika, a repülésmechanika, a repülőgépek szerkezete, a repülőgép-hajtóművek, a repülőgép elektromos és elektronikai rendszerei keretében.

A hallgatók testközelből ismerhetik meg a repülőgépeket, szerezhetnek olyan szakmai gyakorlatot, amit Magyarországon elsősorban az Aeroplex tesz lehetővé, mert elsősorban ők foglalkoznak repülőgépek karbantartásával, nagyjavításával a nagygépes területen.

– mondta a rektorhelyettes.

„A megállapodás arra is lehetőséget ad, hogy a cég munkatársai bekapcsolódjanak a műszaki kar oktatási tevékenységébe, de akár szakdolgozatok elkészítéséhez is segítséget nyújthatnak” – fűzte hozzá.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére