Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Bõven jutott pénz az MSZP pártkasszájába a 4-es metró építésekor

Pörge Béla

2017.02.10. 11:58

Az MSZP-SZDSZ 2002-es tiltott pártfinanszírozási gyakorlata és a Strabag-ügy egykori szereplõje is megjelent a 4-es metró körüli botrányban.

A Budai Központi Kerületi Bíróság 2017 januárjában T. Géza ellen adott ki európai, illetve nemzetközi elfogatóparancsot – írja a Magyar Idők. Mint ismert, korábban házkutatásokat, kihallgatásokat tartott a Központi Nyomozó Főügyészség a 4-es metró korrupciógyanús ügyeivel kapcsolatban. Ekkor került a hatóságok látókörébe egy titokzatos személy is, akit őrizetbe vettek, de a bíróság szabadon engedte, és ő elhagyta az országot.

A Magyar Idők úgy tudja, T. Géza nem más, mint Terner Géza, akinek a neve felmerült a 2000-es években a Strabag-ügy kapcsán.

A Strabag-ügy az MSZP-SZDSZ kormány egyik legnagyobb korrupciós ügye volt, hatalmas pénzeket használtak fel ekkor tiltott pártfinanszírozásra. Az OLAF-jelentés szerint a tiltott pártfinanszírozás a 4-es metró beruházásánál is megjelent.

Puch László korábbi szocialista pártpénztárnok és médiaguru nevét egy, a Siemens AG-val és a Siemens Rt.-vel kötött, 32 milliárdos, szabálytalannak minősített szerződéssel hozta összefüggésbe a csalás elleni hivatal. Az elektromos ellátórendszer kivitelezésére szerződő német cég több, az akkori politikai vezetéshez kötődő magyar vállalatnak is nagyobb összeget fizetett ki ismeretlen célból. Ezek egyike a 331 milliót kapott Media Magnet Kft., amely a bűnügyi eljárás során kihallgatott Horváth Éva, Hagyó Miklós egykori főpolgármester szóvivőjének vallomása szerint Puchhoz kötődik.

A jelentésből kiderült, hogy a szocialista politikus cégén keresztül bonyolították le az MSZP pártfinanszírozását. Az OLAF szerint a budapesti közszolgáltató és állami cégek arra voltak kényszerítve, hogy a Media Magneten keresztül reklámozzanak, és az így nyert bevétel felének felhasználásáról Puch László rendelkezett.

Lázár János csütörtökön megerősítette, az OLAF 400 milliárd forintnyi megkötött szerződést tekintett át, ebből 272 mil­liárd értékűvel volt probléma. Összesen 166 milliárd forint esetében öt bűncselekmény valószínűsíthető, az unió pedig 59 milliárdot követel vissza.

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére