Botka 8 éve követte el legnagyobb rémtettét
2017.11.29. 17:58
2009. november 29-e beleégett a szegedi emberek emlékezetébe. Ezen a napon hajtatta végre Botka László a Mars téri piaci dózert, ami miatt több szegedi vállalkozó ment tönkre, és családok szegényedtek el. A bontást szó nélkül, kegyetlenül és jogtalanul követték el nyolc évvel ezelőtt.
Botka László kiadta a parancsot, majd a békesség és szeretet jegyében elment meggyújtani a nagy adventi koszorú első gyertyáját a Dóm téren. Pár órával később már munkagépek szántottak végig a Mars tér területén, a földbe dózerolva az ott található építményeket és bódékat.
Mindezt rendőri felügyelet mellett. A kétségbeesett tulajdonosokat elzárva attól, hogy ingatlanjaikat védték.
Botka és sleppje 1,9 milliárd forintnyi uniós támogatásért csalt, hazudott, és fosztott meg családokat a megélhetéstől. A polgármester hatalmát kihasználva gázolt át szegedi emberek nagy értékű tulajdonán, semmibe véve a polgárok szavát. Erőszakkal, gőggel és képmutatással dózerolt le a tulajdonosok megkérdezése nélkül olyan építményeket, melyekhez egy ujjal sem érhetett volna hozzá.
Minden ott kezdődött, hogy több évvel ezelőtt Botka vezetésével a város megpályázta a Mars téri piac felújítását, és a polgármester a kivitelezés felgyorsításának érdekében elhazudta annak státusát, és szó szerint tiport el olyan ingatlanokat, melyek szegedi lakosok magántulajdonát képezték.
A polgármester 2009-ben büntetőjogi felelőssége tudatában úgy nyilatkozott, hogy a felújítani tervezett Mars téri piac területe (ingatlan) a projektjavaslat benyújtásának időpontjában per- és igénymentes. Annak ellenére tette ezt, hogy az ingatlan használati jogával kapcsolatban peres eljárás volt folyamatban, ahogy ezt egy évvel később a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség is megállapította. Tehát az ingatlan a valóságban nem volt per- és igénymentes, Botkáék mégis ezt hazudták, hogy megkapják az uniós pénzeket, hogy a 2010-es választásokon lehessen a fejlesztésekkel kampányolni.
Tehát csaltak és hazudtak. Az ügyben pedig a Nemzeti Nyomozó Iroda ismeretlen tettes ellen, 600 millió forint kárértékű csalás miatt indított eljárást. Az üggyel kapcsolatban felmerült a szegedi rendőri vezetők büntetőjogi felelőssége is.
A csalás gyanúja eljutott az unió csalás elleni hivatalához, az OLAF-hoz is, ami szintén vizsgálatot indított a Mars tér ügyében. Ha az OLAF eljárása befejeződik, akkor előfordulhat, hogy a városnak vissza kell majd fizetnie mind az 1,9 milliárd forint uniós támogatást, csak azért, mert Botkáék nyolc évvel ezelőtt hazudoztak.