Bakondi: a migránsválság közel sem ért véget
2016.09.12. 20:18
A belbiztonsági főtanácsadó szerint óriási utánpótlása van a migrációnak és a terrorista merényletek elkövetési módja is megváltozott.
Bakondi György elmondta, hogy csak Törökországban hárommillió, Líbiában és Libanonban egymillió migráns van.
Libanonban és Jordániában a "teljesen megtelt" táblát is ki lehetne tenni, ebben a két országban népességarányosan többen vannak, mint Törökországban"
– közölte a főtanácsadó, hozzátéve, ezek csak azok a migránsok, akik már elindultak Európa felé.
Elmondta, vannak, akik nemzeti identitásukat tekintve eredetileg is "odavalók" , és vannak a keresztény-zsidó kultúrkörhöz, illetve az iszlámhoz kultúrához tartozó csoportok. Utóbbiak nem fogadják el és nem tartják be a mindennapi életükben az adott állam szabályait, önálló törvénykezéshez tartják magukat és ez irányítja az életüket.
Ez hosszú távon rendkívüli veszélyt jelent a kultúránkra, az identitásunkra, a múltunkra és persze a jövőnkre is"
– hangsúlyozta Bakondi György.
Emlékeztetett, az Európai Parlament és az Európai Bizottság által megszavazott, nyolc elemből álló kvótacsomagról a következő időszakban döntenek a tagállamok vezetői.
Mivel politikai veszély fenyeget, politikai döntés következik, ezért úgy gondolta a magyar kormány, hogy megkérdezi erről az emberek véleményét, döntse el ezt a kérdést Magyarország"
– mondta a főtanácsadó.
Bakondi György leszögezte, a migránsok több tekintetben áldozatok is, egyrészt a saját kormányaiknak, amelyek nem biztosítják számukra otthon a minimális életfeltételeket, másrészt célpontjai az embercsempész-szervezeteknek és a közöttük elvegyülő terroristáknak.
A főtanácsadó hozzátette, hogy a migránsok Brüsszel politikának is az áldozatai, hiszen különböző ígéretekkel csábították őket Európába. Az illegális határátlépők pedig csalódottak, mert nem úgy alakulnak a dolgok, hogy ők azt elvárták. Az érkező tömegek integrálása és munkába állásának reménye pedig csekély.
Utóbbiaknak az a feladatuk, hogy a csalódott migránsok és a már Nyugat-Európában hosszú ideje élő, nemritkán második-harmadik generációs bevándorlók elégedetlenségét kihasználva az iszlám radikalizmus híveivé tegyék őket.
Előadásában Bakondi György a terrorizmussal kapcsolatban emlékeztetett, az Európában az elmúlt időszakban elkövetett terrorista merényletek elkövetési módja megváltozott, a korábbi tapasztalatokkal szemben a terroristák már nem pénzt, vagy társaik szabadon bocsátását követelik, hanem "nem akarják túlélni" a támadásokat, és "gyilkolni akarnak."
Mindez azt mutatja, hogy a terrorizmus képes globális hatalommá szerveződni. [...] Most éppen Európát támadják, sok száz ember halt meg értelmetlenül, mert azt várta, hogy az általa megválasztott kormány megvédi őt"
– fogalmazott a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója.
(MTI)