Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az OECD is elismerte: szélsebesen robog a magyar gazdaság

Bokor Gábor

2018.05.30. 10:56

A Gazdasági Együttmûködési és Fejlesztési Szervezet, azaz az OECD a Gazdasági kilátások címmel félévenként megjelenõ prognózisának legfrissebb, szerdán megjelent kiadványában tovább javította a magyar gazdaság növekedésére vonatkozó elõrejelzését.

A párizsi székhelyű szervezet az előző, novemberben kiadott tanulmányban jelzetthez képest 0,8 százalékponttal, 3,9 százalékról 4,6 százalékra emelte idei magyar GDP-növekedési előrejelzését, a 2019-as növekedési előrejelzést pedig 2,8 százalékról 3,6 százalékra emelte.

Ezzel az OECD a magyar gazdasági növekedést idén a negyedik jövőre pedig a hetedik legerősebb helyre sorolja a tagállamok közül.

Ezek a számok jóval kedvezőbbek, mint amelyeket az Európai Bizottság prognosztizált, hiszen ők a tavaszi előrejelzésükben idénre 4, jövőre pedig 3,2 százalékos növekedést jeleztek előre. A magyar kormány idén áprilisi számításai szerint idén 4,3, jövőre pedig 4,1 százalékos lehet a hazai össztermék (GDP) bővülésének üteme.

A gazdasági növekedés motorja továbbra is a belső kereslet marad. A belső fogyasztást erősíti a csökkenő munkanélküliség, a reálbérek emelkedése és a beruházások növekedése"

– közölték a szervezet elemzői, akik szerint a munkanélküliség jövőre 3,5 százalék alá csökken. 

Az infláció az OECD szerint 2019-re elérheti a Magyar Nemzeti Bank 3 százalékos célértékét, az alacsonyabb inflációs várakozások fenntartásához az elemzők szerint kamatok emelésére lenne szükség. 

A szervezet szerint a költségvetés hiánya idén 2,6, míg jövőre 2,1 százalékos lesz. A tervezettnél gyorsabb hiánycsökkentés az OECD szerint nagyobb mértékben csökkentheti az államadósságot és javíthatná a költségvetés helyzetét, ami elősegítené a felkészülést a hosszú távú kihívások, köztük az idősödő társadalom jelentette problémák leküzdéséhez.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére