Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az IMF szerint gyors és hatékony válaszokat adott a kormány a gazdasági válságra

888.hu, MTI

2021.05.03. 19:30

Magyarország gazdasága erős alapokon állt, így érte a koronavírus-járvány, a kormány pedig gyorsan és határozottan reagált a gazdasági válságra – olvasható a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Magyarországról szóló rövid, a szokásos IV. cikkely szerinti konzultációt lezáró, hétfőn közzétett dokumentumában, amelyet a Pénzügyminisztérium (PM) közölt az MTI-vel.

A PM közölte: a Nemzetközi Valutaalap Alapokmányának IV. cikkelye szerinti éves konzultációjára idén tavasszal került sor virtuális formában, az IMF hétfőn tette közzé honlapján a magyarországi konzultációról szóló záróközleményét. Ez kiemeli, hogy a magyar gazdaság erős fundamentumokkal rendelkezett a járvány kitörésekor, a válságra adott válaszok jelentősek voltak és időben érkeztek.
A gazdaság szereplőinek támogatására, a háztartásoknak szánt segítségként kerültek bevezetésre a hitelmoratórium és az adókedvezmények – tették hozzá.

A költségvetési kiadások növelése, újrarendezése, valamint a beruházások támogatása a járvány gazdasági hatásait tompította. A költségvetési kiadások az egészségügyi védekezésre, a bértámogatásra és az egészségügyi dolgozók béremelésére, a beruházások ösztönzésére összpontosítottak

– áll a dokumentumban a közlemény szerint.
A jelentés rögzíti:

a világjárvány harmadik hullámának súlyossága miatt indokolt a módosított 2021-es költségvetésbe beépített folytatólagos, továbbra is jelentős célzott gazdasági támogatás. Az államadósság lejárati idejének 2020-ban elkezdődött meghosszabbítása szintén indokolt.

A PM közleménye kiemelte: az IMF szakértői emellett úgy látják, hogy a gyors védőoltási ütem lehetővé teszi a korábbi nyitást, mint a legtöbb európai uniós országban. Az IMF a dokumentumban üdvözli a gazdaság versenyképessége érdekében tett lépéseket, amelyek többek között a kis- és középvállalkozások termelékenységének növelését, valamint a digitalizáció és az állami szolgáltatások nagyobb hatékonyságának elősegítését tűzték ki célul.
Megjegyzik: a kormány elkötelezett a gazdaság zöldítése mellett is, célja a 2050-re megvalósuló klíma-semlegesség, ezt a megújuló- és atomenergiatermelésre, az újrafeldolgozásra és az energiatakarékosságra támaszkodva érheti el.

A Nemzetközi Valutaalap legfrissebb előrejelzése 4,3 százalékos gazdasági bővülést valószínűsít Magyarországon – ez megegyezik a magyar kormány várakozásaival, amelyet a Konvergencia programban is közzétett -, míg 2022-re a prognózisuk 5,9 százalék

– közölte a PM a Magyar Távirati Irodával.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére