Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az Európai Unió vonhatja felelõsségre Botka Lászlót

Horváth József György

2017.08.24. 17:58

Ahogy kétrészes cikksorozatunkban beszámoltunk róla, Botka és önkormányzata 2009-ben jogtalanul és karhatalmi segítséggel dobott ki ártatlan kereskedõket a Mars téri piac területérõl. Most azonban eljött az igazság pillanata, és Botka sleppjével együtt nagyon megütheti a bokáját.

Ahogy kétrészes (első és második rész) cikksorozatunkban beszámoltunk róla, Botka és önkormányzata 2009-ben jogtalanul és karhatalmi segítséggel dobott ki ártatlan kereskedőket a Mars téri piac területéről. Most azonban eljött az igazság pillanata, és Botka sleppjével együtt nagyon megütheti a bokáját.

A hosszú évek óta szenvedő kereskedők most feljelentést tettek az Európai Csalás Elleni Hivatalnál a Botka vezette önkormányzattal szemben. A feljelentők szerint a 2011-ben, 1,9 milliárdos uniós támogatással megvalósított piacberuházásnál a városvezetés átverte az uniót, hamis adatokat adott meg, amikor támogatást kért a projekthez.

A 2010-es önkormányzati választásra időzített szegedi gigaprojekt ügyében a Nemzeti Nyomozó Iroda Nemzetközi Bűnözés Elleni Osztálya 600 milliós csalás gyanújával nyomoz ismeretlen tettesek ellen.

Ahogy azt mi is megírtuk, Botka és sleppje konkrétan átverte az Európai Uniót, amikor 2009-ben per- és igénymentesnek mondta a Mars téri piac területét, noha két évvel korábban a város pert indított a területet önként elhagyni nem akaró kereskedők ellen, és a per 2009-ben még javában tartott. Azonban a szoci dinoszauruszok nem várták meg a per végét, 2009. november 29-én karhatalmi segítséggel ledózeroltatták a piacon lévő pavilonokat és ingatlanokat.

A kereskedők – kamatokkal együtt – 120 millió forint kártérítést követelnek a várostól.

Botkáék pofátlansága még a balliberális médiumok érdeklődését is felkeltette. Csütörtökön a Zoom.hu számolt be hosszú, kronologikus cikkben Botka posztkommunista húzásairól.

Ez történt pontosan:

Az Botka-féle önkormányzat (Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata) 2007 februárja és szeptembere között felszólított minden árust, hogy bontsák le a piacon lévő építményeiket. Erre – egy kivétellel – az érintettek nem voltak hajlandók, ezért az önkormányzat pert indított ellenük. A város 2007. június 8-án benyújtott keresetében azt kérte a bíróságtól, kötelezze a tulajdonosokat a pavilonok lebontására, vagy hatalmazza fel az önkormányzatot, hogy a tulajdonosok költségére lebontassa őket.

Első fokon a város nyert. Másodfokon, 2009. október 26-án, a bíróság új eljárást rendelt el, mivel az első fokú eljárásban nem tisztázták, hogy a bontásra szánt építmények közül melyik ingatlan, és melyik nem az. A csavar a sztoriban, hogy más szabályok vonatkoztak a területen már több mint tíz éve álló, fix alapozású, rongálás nélkül el nem bontható épületekre, mint a szétszerelhető, ingatlannak nem minősülő építményekre.

A megismételt első fokú eljárásban csak 2010 áprilisában született ítélet, de Botkáék 2009. november 29-én rendőri segítséggel lebontatták a piacon álló építményeket, majd a megismételt elsőfokú per kezdetén visszavonták keresetüket. Ez konkrétan azt jelenti, hogy Botkáék a bíróság felhatalmazása nélkül romboltak.

Egyik ismerősöm hívott telefonon, hogy bontják a piacot"

- mondta a Zoom.hu-nak Tóth Péter, az egyik Mars téri károsult, akinek autóalkatrész-boltja volt a piacon. Tóth így folytatta: "pár perc múlva már ott voltunk, de utunkat állta egy rendőr, hogy a piac már lezárt építési terület, illetéktelenek nem mehetnek be. Azzal fenyegetett, ha csak hozzáérek a kerítéshez, azonnal megbilincsel, és őrizetbe vesz.

A helyzet tragikuma, hogy a tulajdonosok szeme láttára pakolták ki és szállították el ismeretlenek az üzletekből a többmilliós árukészletet, és rombolták le az épületeket.

Két és fél ezer féle terméket árultam. Nem csináltam leltárt a bontás előtt, semmi jele sem volt, hogy erre vetemednek"

– mondta Tóth.

A város a kártérítést követelő kereskedők nagy részét nem tekintette tárgyalópartnernek, sőt jogtalan követelődzőknek állította be őket, akik "minden alap nélkül akarnak tízmilliókat a várostól".

2009. július 9-én, amikor még javában tartott a város indította per a kereskedőkkel, Szeged vezetése uniós támogatás kért a Mars téri piac átalakításához. A kiemelt projekt adatlapján a Botka László nevében eljáró alpolgármester és a jegyző "büntetőjogi felelősségük tudatában” kijelentették, hogy a kérdéses terület per- és követelésmentes, miközben nem volt az.

A törvény szerint az, aki az uniós támogatások felhasználásával kapcsolatban valótlan tartalmú nyilatkozatot tesz, bűncselekményt követ el. Nem védekezhet egyetlen pályázó sem azzal, hogy később a bíróság nekik adott igazat a vitatott ügyben, és nem elfogadható jogilag az sem, hogy ma már nincs semmiféle per vagy igény a kérdéses ingatlanon. A pályázat benyújtásakor ugyanis nem volt igénymentes a terület, bár Botkáék az ellenkezőjét állították...

A károsultak ezért tettek feljelentést a napokban az OLAF-nál. Ha pedig az OLAF vizsgálatot indít, kiderülhetnek Botka mocskos kis titkai és nemcsak az országos politikában, de Szegeden is mehet majd a süllyesztőbe.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére