Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ajándék vagy végeláthatatlan hitel a helyreállítási alap?

888.hu

2021.09.28. 19:20

Az Alapjogokért Központ a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszközről (RRF) tartott workshopot kedden. Kovács István, a központ stratégiai igazgatója és Kovács Attila közgazdász osztotta meg gondolatait a résztvevőkkel.

 

A koronavírus-válság negatív gazdasági és társadalmi hatásait kezelni hivatott Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (RRF) forrásainak kérdése az elmúlt hónapok egyik brüsszeli slágertémája. Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen a közelmúltban tartott, az unió helyzetéről szóló beszédében óriási sikerként tálalta az alap felállítását és a tagállami tervek egy részének elfogadását. A hazánknak járó források felhasználását célzó, Magyarország által benyújtott helyreállítási tervet az Európai Bizottság azonban ideológiai okok, döntően a hazai gyermekvédelmi törvény miatt egyelőre nem fogadja el.

Ezzel kapcsolatban Kovács István beszélt az események belpolitikai vonatkozásáról. Szerinte Brüsszel a hazai baloldallal együtt úgy próbálja beállítani ezt a pénzügyi eszközt, mintha az nagylelkű adomány lenne, aminek egyetlen feltétele, hogy Magyarország tartsa be a közös európai normákat. Amikor pedig Magyarország nem kér ebből a hitelből, akkor az az olvasat, hogy Magyarország nem akarja betartani a közös normákat. Itt azonban nem adományról van szó, hanem hitelről, amely hosszú távon megemelheti az államadósságot.

A Next Generation EU névre keresztelt alap ugyanis egy több mint 800 milliárd eurós ideiglenes helyreállítási eszköz, amelynek célja, hogy hozzájáruljon a koronavírus-világjárvány okozta közvetlen gazdasági és társadalmi károk enyhítéséhez.

A Next Generation alapról Kovács Attila úgy nyilatkozott, hogy abban az értelemben jelent következő generációt, hogy évtizedekre adósságba verheti a tagállamokat. Nem csoda tehát, hogy a legtöbb tagállam nem veszi fel a hitelt.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére