A Washington Post hasábjain üzentünk a liberálisoknak
2018.04.24. 09:13
Olvasói levelében a kormányszóvivő felidézte az április 12-én A demokrácia haldoklik Magyarországon, a világnak van oka aggódni címmel megjelent írást, amelynek végkövetkeztetését úgy fogalmazta meg a szerző: "vicces, hogy az »ország az első« többnyire azt jelenti, hogy a demokrácia az utolsó".
Kovács Zoltán emlékeztetett, Magyarországon az április 8-án tartott parlamenti választásokon 70,2 százalékos, 2002 óta a legmagasabb és 2014-hez képest is nyolc százalékponttal magasabb volt a részvételi arány. "A 2016-os elnökválasztásokon a választói részvétel az Egyesült Államokban csupán 55,7 százalék volt, 2012-ben pedig még ennél is alacsonyabb" – állapította meg Kovács Zoltán, majd leszögezte:
Magyarországon a demokrácia él és jól van."
A kormányszóvivő további tényeket és adatokat sorolt:
- a magyarországi munkanélküliség ma 3,8 százalékosra csökkent a 2009-es 11,9 százalékról,
- a hazai össztermék növekedési üteme 2017-ben 4,4 százalékot ért el, szemben a 2009-es 7,9 százalékos csökkenéssel,
- 2014 óta a reálbérek 44 százalékkal növekedtek,
- bevezettük az Európai Unió legalacsonyabb, 9 százalékos társasági adóját, amely élénkítette a beruházásokat.
A választók szeretik ezeket a dolgokat"
– hangsúlyozta.
Felidézve a The Washington Postban megjelent korábbi írást, mely szerint Magyarország "uralkodó pártjának mindössze 48 százalékos támogatottsággal sikerült megszereznie az akadálytalan kormányzáshoz szükséges kétharmados szupertöbbséget", a magyar kormány szóvivője két korábbi példára emlékeztetett.
Tony Blair és a brit Munkáspárt az 1997-es választásokon a voksok 43 százalékával a parlamenti helyek 64 százalékát szerezte meg, Barack Obama, az Egyesült Államok volt elnöke pedig 2008-ban a szavazatok 53 százalékával az elektori testület támogatásának 67 százalékát tudhatta magáénak.
Ez így működik a többségi választási rendszerekben"
– állapította meg Kovács Zoltán.
A kormányszóvivő végezetül hangsúlyozta: "Orbán Viktor miniszterelnök azért aratott ismét földcsuszamlásszerű győzelmet, mert a választók azt akarják, hogy kormányuk számára az ország legyen az első".