A szcientológusok korábbi elnöke is a parlamentbe vágyik
2017.02.01. 14:28
A szcientológia „egyház” egykori elnöke, Weith Katalin is bejelentkezett a 2018-as választásokra az általa alapított Magunkért Mozgalommal.
Egyre több az önkéntes miniszterelnök-jelölt, politikus, illetve párttá válni akaró „civil” mozgalom. A Magyar Idők beszámolója szerint a szcientológusok korábbi elnöke, Weith Katalin is visszatért a közéletbe.
A sokak által nemes egyszerűséggel bizniszszektának tartott szcientológusok volt vezetője az általa alapított Magunkért Mozgalommal készül a 2018-as választásokra. A mintegy félévvel ezelőtt bejegyzett szervezet kedden tartotta második „közéleti klubját” Debrecenben, de voltak már rendezvényeik a fővárosban is.
A lap megjegyzi, hogy Weithnek az „egyházi” tevékenységének köszönhetően nagy tapasztalata van a hálózatszervezésben. Nem meglepő módon, a politikai álmokat dédelgető Weithnek jó kapcsolatai lehetnek a 2010 előtti balliberális elit egyes tagjaival is, hiszen 1996-ban a Fővárosi Millecentenáriumi Fesztivál PR-főnöke volt, és saját elmondása szerint az akkori SZDSZ-es főpolgármester, Demszky Gábor és Horn Gyula miniszterelnök között kellett „kríziskommunikációt” folytatnia.
Weith Katalin később külső szakértőként a soron következő választási kampányban is segédkezett, majd 2001-ben Medgyessy Péter mellett tűnt fel, végül a gyurcsányi fordulatot követően hagyta ott a szocialistákat. A szcientológusok exelnöke ekkor vágott bele a Fiatalok az Emberi Jogokért Alapítvány felfuttatásába, mely szorosan kötődik az emberi életeket világszerte megnyomorító „egyház” tevékenységéhez.
Ahogyan arról korábban beszámoltunk, hasonló céljai lehetnek az úgynevezett „Drogmentes maratonnak” is, mely több száz magyar általános iskolába beférkőzött, az esetek túlnyomó többségében eltitkolva azt a tényt, hogy a nemes célok mögé bujtatott alapítvány a szektához kötődik.
Érdekesség, hogy a szcientológusokat már 1993-ban destruktív szektának minősítette az Országgyűlés, melyet az MSZP-SZDSZ fémjelezte Horn-kormány oldott fel 1995-ben. Az egyházi státusukat végül a 2010 után elfogadott új egyházi törvény szüntette meg, így elmondható, hogy nem éppen kedvező számukra, amikor a jobboldal kormányoz. A szcientológusok ellen jelenleg egy adatvédelmi vizsgálat is folyamatban van, ugyanis a vád szerint olyan személyes adatokat megadására kötelezték egy korábbi hívüket, amely visszaélésre, zsarolásra ad lehetőséget számukra.