Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A románok továbbra is a magyar jelképek eltávolításával vannak elfoglalva

Pörge Béla

2018.12.21. 15:58

Bár a "nagy egyesülés" kapcsán több vezetõ román politikus is arról beszélt, hogy a románok száz éve tett ígéreteit betartják, vagy be kell tartaniuk, egyelõre messze járnak ettõl keleti szomszédaink.

1918-ban az erdélyi románok azt ígérték a magyaroknak (és az azóta elüldözött németeknek), hogy kapnak autonómiát, és szabadon használhatják a nyelvüket, jelképeiket akkor is, ha Erdély "egyesül" Romániával. Sajnos Erdély tényleg a románok kezére került, az ígéretek viszont valahogy elfelejtődtek...

Most ott tartunk, hogy a színmagyar Csíkszereda városházáján magyar és székely jelképek sem lehetnek kint, sőt, a város címere sem.

A Hargita megyei törvényszék ítélete szerint molinón sem lehetnek jelen a magyar és a székely jelképek, illetve a város címere a csíkszeredai városháza tanácstermében – írja a Krónikára hivatkozva az MTI.

A székelyföldi magyar feliratok és jelképek elleni pereskedésre szakosodott Méltóságért Európában Polgári Egyesület (ADEC) keresete nyomán hozott elsőfokú ítéletben a törvényszék arra kötelezte Csíkszereda polgármesterét, hogy távolítsa el a tanácsteremből a Magyarország zászlaját, a székely zászlót és a Csíkszereda címerét ábrázoló molinókat. Az ítélet ellen a hivatalos közlés utáni 15 napon belül lehet fellebbezést benyújtani.

A csíkszeredai polgármesteri hivatal 2016 novemberében szintén az ADEC keresete nyomán volt kénytelen eltávolítani a tanácsteremből a magyar, a székely és a városzászlót. Nem sokkal később Ráduly Róbert polgármester kihúzható molinókon állította ki a hatóságok által tiltott jelképeket a tanácsteremben.

Az ADEC újabb keresetében úgy értékelte, hogy Csíkszereda polgármestere trükkhöz folyamodott azért, hogy ne hajtsa végre a korábbi jogerős ítélet által előírt kötelezettségeit, és "törvénytelenül helyezett el egyes jelképeket a román állam egyik közintézményében". A törvény szellemére hivatkozva kérte a molinók eltávolítását.

Az ADEC – a bíróságok portálja szerint – több mint 160 pert indított elsősorban székelyföldi önkormányzatok és közintézmények ellen a székely vagy magyar zászló használatát, valamint a magyar nyelvű feliratokat kifogásolva. A perek többségét megnyerte.

Így működik hát az egyenjogúság és az ígéretek betartása Romániában. Hiába, románnak lenni hivatás...

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére