A népszavazás erõs jelzés lehet Brüsszelnek
2016.05.11. 10:28
A népszavazás erős jelzés lehet Brüsszelnek, hogy rossz úton jár – mondta Hollik István kormánypárti politikus.
A parlament kedden rendelte el a kötelező betelepítési kvótáról szóló országos népszavazást. Hollik az M1 műsorában jelezte, hogy a népszavazás a legerősebb nyomásgyakorlási forma, és ha a kormány a háta mögött tud egy sikeres népszavazást, azzal sokkal hatékonyabban tud tárgyalni Brüsszelben
és remélhetőleg sokkal erősebben tud nemet mondani a zsarolásra.”
– mondta a politikus.
Hollik elmondta, hogy az Európai Bizottság azzal „zsarolja” azokat a tagállamokat, melyek nem hajlandók engedni a kényszerbetelepítésnek, hogy egy be nem fogadott migráns után közel 78 millió forintot kellene befizetni. A kormánypárti politikus szerint ez az összeg „irreálisan nagy”, főleg úgy, hogy egy magyar állampolgárra egymillió forint jut az uniós fejlesztésekből.
A KDNP-s képviselő közölte, hogy a bizottság javaslata még nem végleges, a tárgyalások még nem zárultak le, hiszen a miniszterelnököknek „még van mozgástere”, amihez más tagállamok is csatlakozhatnak, így talán a bizottsági javaslatot „le lehet söpörni az asztalról”.
Egy olyan Európai Unióba léptünk be, ahol a demokrácia a legfőbb érték, és ennek a demokráciának az egyik legfőbb tartóoszlopa a népszavazás. Aki egy demokráciában a népszavazást támadja, az felelőtlenül jár el – mondta Hollik.
(MTI)