A haza és a nemzeti függetlenség melletti kiállás a Békemenet üzenete
2018.03.09. 15:34
Csizmadia László, a CÖF alapítója a Békemenet beharangozó sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy ennek megfelelően "a melegszívű magyarokból és lengyelekből" álló menetelők "A haza minden előtt" feliratú, Kölcsey Ferenc versét idéző molinó mögött fognak vonulni a Bem tér, Nyugati tér, Alkotmány utca, Kossuth Lajos tér útvonalon. A Békemenet résztvevői a Kossuth térre érve pedig majd csatlakoznak az állami ünnepség résztvevőihez.
Nagyon régen készülünk egy újabb Békemenet megszervezésére, és most úgy érezzük, hogy elérkezett az idő annak bemutatására, hogy a magyar nemzeti erők milyen többséget alkotnak."
– mondta el Csizmadia László, azzal összefüggésben, hogy miért pont most került megszervezésre a Békemenet.
A CÖF alapítója azt is elmondta, hogy a nemzeti szuverenitás melletti kiállás nem azt jelenti, hogy megtagadnák Európát. Ugyanakkor fordulatot látnak szükségesnek az Európai Unió vezetésében, az Európai Bizottság működésében.
Vissza kell adni a hatalmat a népnek"
– fogalmazott a CÖF vezetője az EU vezetése és a tagállamok, illetve azok lakosságai közötti ellentétekre utalva.
Bencsik András, a Demokrata című hetilap főszerkesztője, a Békemenet egyik szervezője pedig azt emelte ki a Békemenet céljai közül, hogy a közelgő országgyűlési választásnak az a legfőbb kérdése, hogy Magyarország megmaradhat-e a saját útján.
Ezért fontos, hogy megújult energiát adjanak egymásnak a nemzeti szuverenitás támogatói, a szeretet és az összefogás erejével"
– mondta az újságíró.
Bayer Zsolt publicista, aki ugyancsak rendszeres résztvevője a meneteknek, Bem József életútját felidézve arra hívta fel a figyelmet: Bem apó a szabadságharc leverése után a törökországi száműzetésében azért tért át az iszlám hitre, mert az életét mentve csak így tudta megelőzni, hogy kiadják a cári birodalomnak.
A Békemenet elindítói nem szeretnék, ha újra eljönne az az idő, amikor az életben maradásnak az iszlám hit felvétele lenne a feltétele"
– mondta Bayer Zsolt.
Az újságíró kitért arra is, hogy 1848/49-hez hasonlóan "megint szabadságharcot kell vívnunk".
Ma azok ellen »a Brüsszelben tanyázó társadalommérnökök ellen« kell harcolni, akik meghaladottnak tartják a nemzet konstrukcióját, és egy kevert, migránsokkal feltöltött társadalmat képzelnek el. A Békemenet ennek a harcnak a része"
– tette hozzá az ismert publicista.