A bevándorláspárti BBC riportere kötözködni próbált Kovács Zoltánnal, de nem jött össze neki
2019.03.05. 08:58
A riporter hiába próbált mindenáron amellett érvelni, hogy Soros Györgynek nincs hatalma, nem politizál és a magyar kormány igazságtalanul bánik vele, Kovács Zoltán tisztázta a helyzetet. Az interjú során kijelentette: Soros György magyar-amerikai nagybefektető már két évtizede politikai szereplővé is vált. Megjegyezte, hogy Soros György megnyilatkozásait, a hozzá kötődő Nyílt Társadalom Alapítvány tevékenységét, vagy az Európával kapcsolatos elképzeléseinek fő közvetítő eszközét, a Project Syndicate médiaportált megtekintve "nincs szükség semmiféle összeesküvés-elméletre".
Kovács Zoltán szerint
Arra a riporteri felvetésre, hogy ezek civil társadalmi szervezetek, amelyek az emberi jogok érvényesítésének szószólói, az államtitkár kijelentette: a Soros Györgyhöz köthető nem kormányzati szervezeteknek a magyar kormány nézete szerint semmi közük a civil társadalomhoz. Hozzátette: a civil társadalom alulról építkezik, és ilyen szervezetekből Magyarországon jelenleg 65 ezer működik.
Szijjártó Péter megsemmisítette a bevándorláspárti BBC riporterét
Nem jött ki túl jól a BBC munkatársa abból az interjúból, amelyet a magyar külgazdasági és külügyminiszterrel készített. A BBC Hardtalk című műsorában Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vendégeskedett. A műsorvezető, Stephen Sackur első körben a Soros Györgyöt és Jean-Claude Junckert ábrázoló plakátokkal kapcsolatban kérdezte a minisztert, aki szerint Szijjártó Péter leszögezte: Soros Györgynek alapvetően más elképzelése van Európáról, mint a magyar kormánynak, és ezen vízióit többször ki is nyilvánította.
Arra a felvetésre, hogy Pardavi Márta, a Magyar Helsinki Bizottság társelnöke a BBC-nek nyilatkozva a szervezet kormányzati zaklatásáról és munkájának akadályoztatásáról számolt be, Kovács Zoltán úgy reagált: a kormány "vitában áll pár tucat szervezettel, de ezeknek a szervezeteknek nincs közük az alulról építkezéshez, nem az emberek akaratát testesítik meg".
Kovács Zoltán szerint a három évvel ezelőtti migrációs válság óta egyre nagyobb a távolság "a nyugat-európai balos-liberális politikai elit" és a tagországok választói között. Hozzátette: ezt a rést be kell zárni, mert ha még tovább szélesedik, az romba döntheti az Európai Uniót.
Az államtitkár cáfolta, hogy Soros egyeteme távozott volna Budapestről. Úgy fogalmazott: az egyetem tevékenységének az az eleme távozott, amely nincs összhangban a magyar joggal.
Michael Ignatieff, a Soros-egyetem elnök-rektora a BBC műsorában ugyanakkor a tőzsdespekuláns elvárásainak megfelelően azt hangoztatta, hogy "az egypártrendszer új formája kezd megszilárdulni" Magyarországon, és a magyar kormány Soros Györggyel kapcsolatos álláspontja "fantasztikus összeesküvés-elmélet". Úgy látszik, állításait hiába cáfolta meg többször a magyar kormány, a Soros-egyetem rektora kitart pénzadója mellett.