#egyetemimetoo

Wales-Szlovákia 2-1 (1-0)

888.hu

2016.06.11. 19:55

A labdarúgó Európa-bajnokság B-csoportjának nyitómérkőzésén Wales hatalmasat küzdve 2-1-es győzelmet aratott Szlovákia felett.

Bár az összecsapást Szlovákia kezdte jobban, - Hamsik egy óriási helyzetet hagyott ki a 3. percben - mégis Wales szerezte meg a vezetést. Bale 28 méteres szabadrúgását Kozácik nagyon elnézte. (1-0

A gól után felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a nagy változást a 61. perc hozta meg, amikor Mak remek passzát a csereként beálló Duda értékesítette, méghozzá első labdaérintéséből. (1-1).

Ezután nehéz pillanatokat kellett megélnie a walesi védelemnek, a levegőben lógott a szlovák gól, ehhez képest megint a semmiből jött az újabb találata a szigetországi együttesnek.

Ramsey tálalta a labdát Robson-Kanu elé, aki 13 méterről estében talált Kozácik hálójába, eldöntve a mérkőzést. (2-1)

Wales 3 nagyon fontos pontot gyűjtött be, Szlovákia pedig kesereghet, mert verhető ellenfél ellen bukott el.