Protokollfeladatokat lát el az olimpia egyetlen magyar önkéntese
2021.07.23. 08:30
Az Ocsanomizu Egyetem művészettörténet szakos hallgatója 2017 óta él Japánban. Magyarországon japán szakos volt az egyetemen, és az ázsiai szigetország kormánya által biztosított ösztöndíjjal költözött ki Tokióba.
Nagyon érdekel a kortárs japán művészet, és a kultúra is, ezért amikor jött az ösztöndíj lehetősége, akkor úgy voltam vele, hogy ha kijövök, a nyelvet majd úgyis megtanulom”
– nyilatkozta az MTI-nek Molnár, aki a megnyitóünnepségen dolgozik először az Olimpiai Stadionban, feladata pedig a „fontos személyek” eljuttatása lesz a parkolóból a páholyba.
Az egyik külföldi barátnőm hívta fel a figyelmemet arra, hogy lehet jelentkezni önkéntesnek az olimpiára, így kerültem kiválasztásra”
– mondta a budapesti születésű egyetemista, aki szerint a japánok egy kicsit szomorúak, mert nem mehetnek be nézőként a versenyhelyszínekre.
Rengeteget készültek, éveken át azon dolgoztak, hogy minden tökéletes legyen, és én úgy látom, hogy valóban kiválóan megszerveztek mindent, a rájuk jellemző módon aprólékos részletességgel, a versenyhelyszínek is felépültek, és maximálisan felkészülve várják az olimpikonokat”
– jelentette ki Molnár. Hozzátette, némi szorongást és félelmet fel lehet fedezni a japánokban, elsősorban a koronavírus-járvánnyal összefüggésben. „Ezzel együtt a legtöbben nagyon várják, hogy elkezdődjön az esemény.”
Az olimpia magyar önkéntese elárulta, hogy az Instagramon és a YouTube-on is követte a magyar sportolók és az ötkarikás csapat tagjainak felkészülését. Azt mondta, külön kedvence nincs, de látta, hogy a magyarok mennyit dolgoztak, és milyen komolyan készültek az olimpiai szereplésre.
Molnár Julianna hat napon dolgozik az olimpián, de az önkéntesek saját maguk választhatták meg a beosztásukat, mert – mint mondta – mentálisan és fizikailag is fárasztó lesz a munkájuk a játékok alatt.