Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Mi lesz így a Premier League-gel?

Sümeghi Lóránt

2016.06.24. 14:48

Most, hogy Nagy-Britannia az unióból való kilépés mellett tette le a voksát, felmerül a kérdés, vajon mi fog történni a világ legnézettebb labdarúgó-bajnokságával?

Most, hogy Nagy-Britannia az unióból való kilépés mellett tette le a voksát, felmerül a kérdés, vajon mi fog történni a világ legnézettebb labdarúgó-bajnokságával?

Jóval szigorúbb munkajogi elbírálásra számíthatnak azok az unióból érkező játékosok, amelyek csupán EU-s hatáskörű munkavállalói engedéllyel rendelkeznek. Ráadásul leginkább a középmezőnyből érkező focisták járhatnak majd rosszul, ugyanis a jogszabályok alapján nem lesznek képesek elegendő válogatott mérkőzést felmutatni ajánlólevelükön.

Az érvénybe lépő szabályok esetén tehát amennyiben egy FIFA-ranglistán top 10-es válogatott játékosa igazolna a ligába, akkor az átigazolás előtti két évben a saját nemzeti válogatottja által játszott meccsek 30 százalékában részt kellett vennie ahhoz, hogy biztosan megkapja a munkavállaláshoz szükséges papírokat.

Továbbá a ranglistán 11-20. helyek közötti országoknál már 45 százalékra ugrik ez az arány, míg a 21-30. között már 60 százalék a határ. A 31-50. között pedig már 75 százalék. Minél alacsonyabb tehát a válogatott ranglistás helyezése, annál nehezebben adnak az angolok engedélyt az onnan érkező játékosok számára.

E szigorú elbírálás igazán a mai naptól vált rendkívül izgalmassá, hiszen idővel, az EU 27 tagállamára is ki fogják terjeszteni az angolok a szabályrendszerüket.

 

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére