Ma startol az olimpia
2021.07.23. 07:00
Visszafogottság és feszültség: ez a két jelző jellemzi legjobban a japán főváros életét a megnyitó előtti órákban – írta az Origo.
A visszafogottság annak szól, hogy senki sem tudja, mit hoz a következő 16 nap, a feszültség pedig annak, hogy
ahol csütörtökön kiderült, hogy az elmúlt napon 1979 új fertőzést jelentettek, ami lassan megközelíti a márciusi szintet.
Egyes számítások szerint az ötkarikás játékok teljes költségvetése jelenleg 20 milliárd dollár körül van, de
ezzel Tokió minden idők legdrágább olimpiáját rendezi meg.
Számos kisebb, elsősorban csak Japánban érdekelt cég szállt be anno a Tokio 2020 program finanszírozásába, de mellettük ott vannak az olyan nemzetközi érdekeltségű vállalatok is, mint a Toyota.
Döntésük hátterében az áll, hogy egy Japánban bukott, népszerűtlen projektet nem jó reklám támogatni.
Az Origo emlékeztetett: ne feledjük el, hogy ez nem egy szimpla cég, hanem
Az a gazdasági fellendülés, amit a japánok az olimpia rendezése mellé megálmodtak, szintén megbukott, hiszen olyan országban rendezik a játékokat, amelyet lassan két éve megbénít a pandémia miatti rendkívüli állapot.
Külföldi szurkolók, akik a pénzüket elköltenék, nem tehetik be a lábukat Japánba. Helyi szurkolók sem mehetnek a stadionokba, a sportolók pedig buborékban vannak, tehát ők sem hagyhatják el az izolált olimpiai falut.
A tokiói olimpia a japán lakosság körében is egyre népszerűtlenebb.
Maga az olimpia mint sportesemény is hatalmas bajban van, a fiatalabb nemzedék körében már teljesen érdektelen eseménnyé silányult. Nem véletlen, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) olyan sportágak műsorba emelésével próbál közelíteni a fiatalabb generációhoz, amelyekről korábban elképzelhetetlen volt, hogy az olimpiára kerüljenek. Ilyen a gördeszka vagy éppen a falmászás.
A gördeszka esetében kifejezetten vicces arra gondolni, hogy még
Kiemelték: az olimpia „elöregedése” egyenesen következik a Nemzetközi Olimpiai Bizottság megcsontosodott személyi állományából és gondolkodásmódjából. Ha most ezt tetézték volna egy törölt olimpiával, olyan helyzetbe navigálták volna magukat, ahonnan csak nagyon fájdalmas áldozatok árán tudnának „visszajönni”. Nem véletlenül mondta Thomas Bach NOB-elnök, hogy a törlés az olimpia halálát jelentette volna.
Mint írták:
Japán gyűlöli az egész projektet, utálja az olimpiát.
Nagyon reméljük, szombattól már tényleg a sporté lesz a főszerep. Onnantól kezdve pedig bennünket, magyarokat már nem a japánok gondja-baja érdekel, hanem az, hogy miként szerepelnek pólósaink és kézilabdásaink, hogyan úszik Hosszú Katinka és Milák Kristóf, mennyire céloz pontosan Péni István, s hogyan vív a kardozó Szilágyi Áron. Mert a sportolók most tényleg azok közé tartoznak, akik gondolkodás nélkül örülnek annak, hogy elkezdődik az olimpia.