2016.06.30. 20:45

LENGYELORSZÁG–PORTUGÁLIA 1-1 (1-1, 1-1) Büntetők: 3-5

Gólszerző(k): Lewandowski (2.p) illetve R. Sanches (32.p)

Portugália bejutott a legjobb 4 közé! Ellenfele vagy Belgium, vagy Wales lesz.

Azért az elég érdekes, hogy Portugália úgy jutott az elődöntőbe, hogy a rendes játékidőben még egyetlen mérkőzést sem nyert.

Quaresma... belövi... középre lőtte!!! (4-6)

Blaszczykowski... Patricio kivédi a bal alsóba tartó lövést!!!!

Nani... a bal felsőbe szépen (4-5)

Glik... szintén a jobb alsóba (4-4)

Moutinho... ahova Milik (3-4)

Milik... a jobb alsóba (3-3)

R. Sanches... a pipába kegyetlenül (2-3)

Lewandowski... higgadtan a bal alsóba (2-2)

Portugália kezd: Ronaldo...belövi (1-2)

Vége! Jön a 11-es párbaj. A lengyeleknek egyszer már bejött. Azt Svájc bánta.

120. perc

Kapustka lepattanó lövését Piszczek lövi rá, de inkább az égbe.

Ebből nagyon úgy néz ki, hogy büntetők lesznek.

Nagy úr a biztonság ezekben a percekben.

109. perc

Egy néző beszaladt a pályára. Egy tucat biztonsági kergette. pár másodperc alatt leteperték és kivitték.

A lengyel válogatott kezdi jobban ezt a játékrészt.

106. perc

Elkezdődött az utolsó 15 perc

A portugálok még mindig közelebb állnak a győzelemhez, többet tesznek érte, de a lengyelek is érzik, hogy többet kell mutatni.

Vége a hosszabbítás első félidejének.

103. perc

Nani is lő egyet távolról, Fabianski ölébe.

Kicsit felébredtek a lengyelek. Többet vannak a portugál térfélen.

100. perc

Milik próbálkozik 27 méterről, de mellé és föl is megy a labda.

Kapura lövések száma: 19-5 a portugálok javára.

99. perc

Cedric jobboldali beadását Nani csúsztatja kapu mellé.

98. perc: lengyel csere:

Maczynski le, Jodlowiec be

A lengyel válogatott teljesen behúzódott.

96. perc: portugál csere:

W. Carvalho helyett Danilo

92. perc

Hihetetlen! Eliseu baloldali beadása Ronaldo felé száll, de a labda elmegy a lábai között! A harmadik ilyen szituáció.

91.perc

Elkezdődött a hosszabbítás.

A játék képe alapján azt érzem, hogy a lengyelek egy picit elfogytak és örülnének a büntetőknek. Svájc ellen bejött, Fabianski láthatóan jó formában van.

Vége! Jöhet a hosszabbítás!

90+2.perc: portugál sárga:

William Carvalho kapta visszahúzásért.

Érik a hosszabbítás...

3 perc ráadás

88. perc: lengyel sárga

Kapustka kapta, Nanit talpalta le.

86. perc

Ronaldo elé löbböl egy labdát Moutinho a büntető területen belülre, egy pattanás után lőne, de megint nem találja el. Kicsit ki volt sodródva, de veszélyes szituáció volt.

Nagyon behúzódott a lengyel válogatott, mintha már a hosszabbítást várná. A portugálok meg mennek rendületlenül, de kevés sikerrel.

82. perc: lengyel csere

Grosicki helyett Kapustka

81 perc

Pepe lop el egy labdát a középkörnél, megindul vele, majd kiugratná Ronaldo, de Jedrzejczyk elpöcköli előle a labdát úgy, hogy centikkel megy el a kapu mellett. Fabianski csak nézte.

80. perc: portugál csere:

J. Mário helyett Quaresma

79. perc

Szögletet követően a 11-es pontról Fonte fejelhet, de pont Fabianski kezébe.

75. perc

Grosicki kap egy jó keresztlabdát, miután megszeidíti 26 méterről lő, de a lelátót találja el.

73. perc: portugál csere

A. Silva helyett Moutinho

70. perc: portugál sárga

A. Silva kapta

69. perc

Jedrzejczyk megy el a baloldalon, beadását a röviden Lewandowski kapura perdíti, de Pepe blokkol, Patricio felveszi a levágódó labdát.

66. perc: lengyel sárga

Glik kapta.

Most a portugál válogatottban érezni a gól lehetőségét. A lengyelek nagyon visszavettek, pont mint a svájciak ellen.

64. perc

Ronaldo teszi le a labdát Cedricnek a kaputól 27 méterre, jól eltalált lövése keresztbe elmegy.

Nani és Ronaldo nagyon érzi egymást és sokat is keresik egymást a labdával. Nani eddig a leghasznosabb tagja a portugál válogatottnak.Rengeteget fut és dolgozik.

60. perc

Nani ad be a baloldalról tökéletesen, de Ronaldo hatalmas helyzetben, 8 méterre a kaputól lyukat rúg.

56. perc

Nani szökteti Ronaldót, aki balról, éles szögből az oldalhálóba tüzel. Több volt ebben a támadásban.

Kiegyenlítetté vált a küzdelem. Most a lengyeleknél van többet a labda, de inkább a saját térfelükön passzolgatnak. Hátul mindkét védelem jól zár. Nehéz helyzetbe kerülni..

51. perc

Nani ad be a baloldalról, Fabianski Ronaldo fejéről lopta le a labdát. Jól mozdult ki kapujából.

49. perc

Piszczek jobboldali beadását Lewandowski fejeli 10 méterről, de védőjén lelassul a labda, így Patricio könnyedén véd.

Leginkább a lengyelek labdajáratásával indul a második 45 perc.

46. perc

Elkezdődött a második játékrész, a portugálok hozzák a labdát. Nem volt csere egyik oldalon sem.

Vége az első félidőnek! A lengyel válogatott az első félórában kifejezetten jól játszott és megérdemelten szerezte meg a vezetést, de az addig csak próbálkozó portugálok egyre veszélyesebbek lettek és megérdemelten egyenlítettek. Izgalmas folytatásra számíthatunk.

1 perc ráadás

44. perc

Nani lő 27 méterről, a labda elpattog Fabianskiig. Nagyon gyenge volt.

42. perc: lengyel sárga

Jedrzejczyk rántotta le R. Sanchest.

37. perc

Lengyel tűzijáték a büntető területen belül. Háromszor is próbálkoztak, de a védők jól blokkoltak és Patricio is a helyén volt.

Épp írni akartam, hogy a lengyelek a mérkőzésnek ebben a szakaszában nem tudnak kijönni a saját kapujuk előterében, amikor a fiatal portugál betalált.

32. perc Góóóóóól

Renato Sanches kap labdát 17 méterre a kaputól, megnézte magának a kaput, majd kilőtte a bal alsót (1-1)

30. perc

Ronaldot löki fel a büntetőterületen belül Pazdan, de a játékvezető továbbengedi az esetet. Lett volna bíró, aki befújja, bár nem volt nagy szabálytalanság.

28. perc

Ronaldo kap labdát Nanitól a 16-os előterében, de Fabianski magabiztosan védi 18 méteres lapos lövését.

Valamivel többet van a portugáloknál a labda, de nem nagyon tudják, mit kezdjenek vele, ellentétben a lengyelekkel, akik láthatóan tudatosan építik támadásaikat.

23. perc

Fantasztikus lengyel támadás végén Blaszczykowski rosszul centerezett, pedig akár lőhetett volna. A portugál védők csak nyomozták a labdát.

A lengyelek nagyon szervezetten játszanak. Hátul jól zárnak, így a portugálok képtelenek helyzetbe kerülni. Ha megszerzik a labdát, rögtön spriccelnek kifelé, és megpróbálják lövéssel zárni az ellentámadást. Komoly bajban a portugálok.

17. perc

Lewandowski kerül helyzetbe a portugál kaputól 15 méterre, de nem elég erős a lövése, Patricio véd.

15.perc

Milik próbálkozott 22 méterről futtában, de nagyon elment a lövés.

A portugálokat láthatóan megzavarta a gól. Próbálkoznak, mennek előre, de elég ötlettelennek tűnnek. Közben biztos tartanak a lengyel kontráktól, mert akad másik oldalon 1-2 villámléptű támadó.

2. perc Góóóóóól

Grosicki használta ki Cédric hibáját és elment a baloldalon, tökéletesen centerezett és az érkező Lewandowski kilőtte a jobb alsót. (1-0)

Óriásit hibázott a portugál jobboldali védő. Elnézte a labdát, Grosckinek bőven volt ideje felnézni és pontosan beadni a labdát.

1. perc

Elkezdődött a mérkőzés. Lengyelország fehérben, Portugália vörös mezben.

Gyászszünettel indult a kezdőrúgás előtt, az isztambuli merénylet áldozatainak emlékére.

Nehéz megtippelni, ki fogja nyerni ezt a mérkőzést, ti mit gondoltok? Lewandowski vajon betalál ma?

A csapatok a játékoskijáróban. Hamarosan jönnek a himnuszok!

Üdvözlöm olvasóinkat!

A Lengyelország-Portugália mérkőzéssel megkezdődnek a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjének párharcai.

A lengyel válogatott a csoportmérkőzéseket követően a második helyen jutott a nyolcaddöntőbe, a torna egyik esélyesének kikiáltott Németország mögött. A 16 között Svájc volt az ellenfél és 1-1-es döntetlent követően büntetők döntöttek Lewandowskiék javára. Jó meccs volt.

A portugálok "menetelését" talán nem szükséges annyira bemutatni, hisz a magyar válogatottal egy csoportban szerepeltek. Csupán a csoport 3. helyén végeztek, de így is a 16 közé jutottak, ahol egy nagyon gyenge mérkőzésen a horvátokat verték meg a hosszabbításban.