Franciaország könnyed játékkal lépett túl Izlandon

888.hu

2016.07.03. 20:40

FRANCIAORSZÁG-IZLAND 5-2 (4-0)

Gólszerzők: Giroud (12.p, 58.p), Pogba (20.p), Payet (43. p), Griezmann (45.p) illetve Sigthorsson (55.p), Bjárnason (84.p)

Vége a negyeddöntőnek, kialakult az elődöntő párosítása:

Portugália-Wales

Franciaország-Németország

Vége a mérkőzésnek! Szimpatikusan játszott Izland, de a francia válogatott teljesen megérdemelten nyert és jutott az elődöntőbe.

92. perc

Griezmann kapott jó passz Gignaktól, 10 méterre a kaputól ráfordult, de lövését blokkolták

2 perc ráadás

Fantasztikus, hogy bár rég eldőlt a mérkőzés, de az izlandiak rendületlenül jönnek. A második félidőt eddig meg is nyerték.

88. perc

Izlandi szöglet, Ingason fejeli a beívelt labdát kapu mellé nem sokkal.

85.perc

Coman keverget a baloldalon, majd 14 méterről rászúrja, de nagyon gyengén.

84. perc: Góóóóóól

Skúlason beívelésére Bjárnason érkezik a legjobban és továbbít a hálóba. (5-2)

83. perc: izlandi csere

Sigthórsson helyett a legendás Gudjohnsen

80.perc: francia csere

Payet helyett Coman

75. perc: francia sárga

Umtiti kapta feltartásért.

72. perc: francia csere

Koscielny le, Mangala be

70. perc

Payet tört be a 16-oson belülre, 9 méterről, balról lőtt, de lövésébe beleért egy izlandi láb, így a labda az oldalhálóban kötött ki.

Az elmúlt 15 percben nagyon el kezdetett támadni Izland. Ebben a negyedórában 72%-ban volt az izlandiaknál a labda.

63. perc

Izlandi szöglet, amelyet Ingason fejel 5 méterről, Lloris hatalmasat véd.

61. perc

Finnbogason lő el egy megcsúsztatott labdát kapásból, de bőven a Lloris kapuja fölé.

60.perc: francia csere

Giroud helyett Gignac

59.perc: Góóóóól

Payet beívelésére Halldórsson rosszul lép ki, Giroud megelőzi és az üres kapuba csúsztat. (5-1)

58. perc: izlandi sárga

Bjárnason rúgta meg Giroud-t

55. perc: Góóóóól

Gylfi Sigurdsson jobboldali lapos beadását Sigthórsson pöcköli a rövidnél a kapuba. (4-1)

53.perc

Finnbogason teszi le a labdát Gudmondsson elé, aki 18 méterről az égbe lő.

52. perc

Pogba is lő egyet távolról, de nagyon rosszul.

Szinte nincs is az izlandiaknál a labda. A franciák békésen passzolgatnak.

50. perc

Payet lő 19 méterről, középről, de nagyon felpattant előtte a labda, így magasan fölé tüzelt

46. perc

Elkezdődött a második félidő. Izlandi cserék: Bödvarsson helyett Finnbogason, és Árnason helyett Ingason.

Vége az első félidőnek! Egyben vége az izlandi álomnak. Talán nem merészség ezt leírni 45 perc után.

45. perc: Góóóóóól

Griezmann kap tökéletes kiugratást, betör a 16-oson belülre, majd átstieberezi a labdát Halldórsson felett. (4-0)

43. perc: Góóóóól

Egy kifejelt labdát Griezmann készített le Payetnek, aki egy igazítás után, 18 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. (3-0)

41. perc

Sigurdsson ívelt be a büntetőterületen belülre úgy, hogy az egyből kapura is menjen. Hátha valaki hozzáér. Lloris csak az utolsó pillanatban tudott reagálni.

Kár lenne máris leírni az izlandi válogatottat, hiszen még sok van hátra a mérkőzésből, van ideje szépíteni, vagy akár megfordítani a meccset. Viszont nem lehet érezni azt a tüzet, ami korábban - például ellenünk - tapasztalhattunk. Talán most jön elő a rotálás hiánya. Eddig az Lars Lagerback mindig ugyanazt a kezdőt küldte pályára. Mintha kijöttek volna a sorozatterhelés nyomai rajtuk.

Bár hátrányban vannak, az izlandiak változatlanul mélyen védekeznek. A franciák a sok passzal próbálják kicsalogatni őket, kevés sikerrel. 35. perc

Félóra elteltével 65-35 a labdabirtoklási arány a franciák javára.

Nem rossz az iram. A francia válogatott az előny tudatában nagyon taktikusan játszanak. Jól és hosszan járatják a labdát. Izland nagyon nehezen jut hozzá. Ha meg is szerzi, akkor is pontatlan.

25.perc

Sigthórsson csúsztat meg egy bedobást, amelyre Bödvarsson csap le 6 méterre a kaputól, de estében fölé lövi a labdát, kicsit szorongatott helyzetben.

Talán nem véletlen, hogy előzetesen Franciaországot tartották az egyik legnagyobb esélyesnek a torna előtt. Az első válogatott az Eb-n amely 2 gólt lő Izlandnak.

20. perc: Góóóóól

Az első francia szöglet Pogba lendületből érkezett és szépen fejel a jobb sarokba. (2-0)

18. perc

Jobboldali beadásra Bödvarsson emelkedik a legjobban, de nem tudja rendesen megbólintani a labdát. Lloris könnyedén véd.

Ez aránylag gyorsan ment. A franciáknál többet volt a labda, de nem volt előjele annak, hogy ilyen hamar megszerezhetik a vezetést. A játék kiegyenlített volt.

12. perc: Góóóóóól

Giroud kap egy jó labdát a baloldalon, amint beér a büntetőterületen belülre lő. A labda Halldórsson lába között ment be. (1-0)

9. perc

Bjárnason felé csúsztatnak, aki 19 méterre a kaputól ráfordul és rögtön tüzel, de mellé és nem is találja el jól a labdát.

6. perc

Payetnek készítik le a labdát 19 méterre a kaputól, Halldórssonról kipattan lövése, de másodszorra megfogja. Pedig két francia próbált lecsapni a labdára.

3. perc

Veszélyeztet Izland! Gylfi Sigurdsson fordul kapura 13 méterről, a kaputól jobbra, de Lloris védi a nem túl erős lövést.

1. perc

Elkezdődött a mérkőzés. A franciák indították útjára a labdát.

A franciák, hagyományos kék mezükben játszanak. Az izlandi válogatott fehérben.

A csapatok most vonultak ki a pályára. Jönnek a himnuszok!

Izland már harcra kész! A hírek szerint 30 ezer szurkoló fogja buzdítani a válogatottat a helyszínen. Az ország 1/11-ed része!!! Franciaországban a franciák ellen otthon lesznek.

Üdvözlöm olvasóinkat!

A franciaországi Európa-bajnokság negyeddöntőjének utolsó összecsapását rendezik ma este 21 órakor Párizsban, a házigazda Franciaország és a torna egyik meglepetés csapata, Izland között. A mérkőzés egyik nagy kérdése, hogy folytatódik-e az izlandi csoda? A magyar válogatott már a saját bőrén is megtapasztalhatta, mennyire kellemetlen ellenfél a kicsi szigetország válogatottja, amely Wales mellett a torna egyik legnagyobb meglepetését okozta, Anglia legyőzésével a nyolcaddöntőben.

A házigazda franciákat már az Európa-bajnokág kezdete előtt a torna egyik favoritjának tartották. Eddig a várakozásoknak megfelelően teljesített. A nyolcaddöntőben rájuk ijesztett az ír válogatott, de végül teljesen megérdemelten jutott tovább  a gall válogatott.