Főszerepben a hősök: filmet forgatnak az olimpiai bajnok vízilabdázókról
2021.09.23. 17:00
Valószínűleg széles e világon a csütörtöki sajtótájékoztató helyszínén volt a legnagyobb az egy négyzetméterre eső olimpiai aranyérmesek száma. Többek között olyan vízilabdázó csillagok vettek részt az eseményen, mint a háromszoros olimpiai bajnok Kásás Tamás, Szécsi Zoltán vagy Kiss Gergely. És természetesen a sikerkapitány, Kemény Dénes, aki a górcső alá vett időszakban 329 mérkőzéséből 273-at nyert a csapattal, 16 döntetlen mellett 40-szer kapott ki, és csak a 2001-es vb-n nem szerzett érmet.
Ilyen szereplőkkel a film alighanem sikerre van ítélve”
– nyilatkozta a 888.hu-nak Zákonyi S. Tamás rendező, producer. „Annál is inkább, mert a 22 szereplő tényleg igazi hős, akikre lehet és érdemes is felnézni a fiataloknak. Azt szeretném elérni, hogy amikor a néző kijön moziból, úgy érezze magát, mintha egy győztes meccset látott volna, és legyen büszke a fiúkra. S persze arra, hogy van a világon egy olyan sportág, amelyben kétségtelenül mi vagyunk a legjobbak. Szóval hálás a téma, adott 22 játékos, akik ugyanennyi szemszögből világítják meg a sikereket, a kudarcokat, a konfliktusokat, szóval az életüket a medencében és a parton.
„Nagyon kíváncsi leszek a végeredményre” – osztotta meg gondolatait honlapunkkal Szécsi Zoltán. „Némi túlzással csak operett és egész estés film nem készült még rólunk, szóval van bennem némi drukk. Főleg ezért, mert legalább megtudhatom, milyen érzelmeket váltottak ki játékostársaimból a sikerek vagy pályafutásunk egyes fontos, meghatározó mérföldkövei.”
Kásás Tamás szerényen elhárította a hős jelzőt, mely talán kicsit patetikusan hangzik, de azt készséggel elismerte, hogy szükség van olyan példaképekre, akikre fel lehet és kell is nézni.
„Nem a múlt kozmetikázása, a csak a szépre emlékezem hozzáállás lesz a jellemző” – árulta el Kásás. „Megbeszéltük, hogy mindenről a lehető legőszintébben nyilatkozunk, máskülönben nincs értelme. Nyilván voltak a csapatnak és egyes játékosoknak is mélypontjai, elvégre a sportoló sem tökéletes, az egymáshoz való viszonyunkban is voltak súrlódások, emberi gyengeségből adódó feszültségek. De ez is része volt ennek a szép és sikeres tizenkét évnek.”
„A film arról – is – szól, hogy a sok munka mellett megtanultuk tisztelni és szeretni egymást” – summázta a tartalmat Kiss Gergely. „Nem számított a korkülönbség, a generációs szakadék, elvégre a jó házasság titka sem az, hogy mindenki mindenben egyetért. Az már kiderült számomra, hogy a majdani nézők izgulni fognak, és lesznek olyan torokszorító jelenetek is, amelyek nyomán gombóc lesz a torkokban. S talán lesz egy olyan hozadéka is a filmnek, hogy többen ennek a nyomán kezdenek majd el pólózni.”
„Egy kicsit önkritikus leszek így utólag” – mondta Kemény Dénes. „Vagy magamtól rájövök, mit, mikor és hol hibáztam, vagy majd a fiúk ráébresztenek erre. Egy biztos, a kevésbé fényes érmekre is büszke vagyok, azok is részei a pályafutásomnak. A film legfontosabb eleme az, hogy tanulni lehet belőle, és a végén – reményeim szerint – úgy mennek majd ki a fiatalok, hogy attól kezdve megváltozik valami az életükben.”