#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Németország - Lengyelország 0-0, így eldõlt, hogy Ukrajna az elsõ búcsúzó az Eb-tõl

888.hu

2016.06.16. 20:50

Lewandowski a német válogatott ellen! A labdarúgó Európa-bajnokság C csoportjában két olyan együttes találkozott, amely a selejtezõben is összefutott, Lengyelországban 2-0-ra kikapott a világbajnok, de hazai pályán 3-1-re nyert. Most eldõlhetett volna, ki a jobb. Nem dõlt el. Nézzék meg élõ közvetítésünket.

OFFSIDES

Az első búcsúzó az Európa-bajnokságtól a két forduló után 0 ponttal csoportutolsó UKRAJNA

0-0 a végeredmény. Bármelyik csapat nyerhetett volna, de nem nyert. Két 4 pontos csapat után jön a 3 pontos Észak- Írország. Izgalmas lesz a záró forduló, ahol a németeknek oda kell figyelniük Észak-Írország ellen!!!

Fabianski kitolja!

93. perc, sőt a 94. Szabadrúgás a szélről, mert Özilt elkaszálták.

Itt lehet az Eb első 0-0-ás meccse.

3 perc a ráadás, még 1 van hátra...

90. perc....Boateng az MVP a 888.hu-nál. Az UEFA hallgat ránk?? A középpályán is zseniális.

89. perc: Semmi nem lett belőle....

88. perc: Müller belépője, veszélyes szabadrúgás jobbról a lengyeleknek!!!

85. perc: Kicsit leállt a rohanás a meccsen.

Az utolsó fordulóban akár még csoport harmadik is lehet Németország, a világbajnok! Mert mi történik, ha a feltüzelt Észak-Írország, ahogy Pintér Attilát, úgy Löwöt is meglepi, miközben a lengyelek legyőzik Ukrajnát???? Ha x marad.

Hivatalos: 73.648 szurkoló Párizs északi részén, a Stade de France-ban

79. perc: Blaszczykowski lemegy, jön a 19 éves Kapustka, aki az Észak-Írország ellen találkozón jól focizott.

77. perc: Hector beadás, kivágják. Szorongat Németroszág!!

76. perc: Maczinsky le, Jodlowiec - védekező középpályás - be.

64. válogatott mérkőzése, 24 gólja van, Biztos, hogy teperni fog, az nyilatkozta, hogy az eb-n mindent elkövet, hogy újra eredményes legyen.

Gomez az, akit 10 millió euróért eladott a Firenze a török Besiktasnak, majd egy évvel később, egy remek idény után 12 millióért vette vissza. Gálánsak az olaszok... Egyébként ő volt, akit elküldtek a Bayerntől, pedig...

71. perc: Hoppá, hoppá: Draxler helyett Mario Gomez a pályán.

Schürle és Özil nagyon érzik egymást, Három támadás és három szép játék tőlük.

67. perc: Özil kiváló lövése, de Fabianski kitolja. Szép jelenetek, helyzetek. De gól nincs.

67. perc: Milik órási helyzetben ront. lyukat rúgott a fiatal lengyel.

66. perc: Schürrle jön Götze helyett.

Egy kis karácsonyi cukiság, amikor még Szalai és Schürle egy csapatban volt sztár, Mainzban.

Szóval a védelem, jó, de a legjobb talán Boateng.

A német védelem erős, de elől valahogy hiányoznak a gólhelyzetek.

59. perc: Lewandowski órási helyzetben, de Boateng blokkolja a lövés pillanatában a labdát, úgy 16-17 méteren. Utána a német kontra is életveszélyes.

58. perc: Ígéretes helyről jár szabadrúgás a lengyeleknek. Lewndowski leteszi sarokkal, Milik éppen mellé lövi 25 méterről.

Grosicki kapott sárgalapot, két-két sárga mindkét oldalon.

55. perc: Nem lehet ráismerni a két csapatra, mintha mindkét szövetségi kapitány elmondta volna, hogy a három pont azért nem lenne baj.

Sokkal jobb a találkozó!

51. perc: Milik lódult meg a jobb szélen, de Hummels remekül ért vissza és végül Boateng tisztázott.

Három lehetőséggel, némettel és lengyellel folytatódik a meccs. Lehet, hogy jobb lesz a játék?

46. perc: Folytatódott a mérkőzés. Rögtön egy hatalmas lengyel helyzet, de Milik rosszul találja el a labdát. Orral.

Hírek a magyarokról: Fiola Attila bokája megsérült, lehet, hogy Izland ellen Bese játszik majd. Lovrencsics jobban van, edzett. 15.300 magyar szurkoló érkezik szombatra Marseille-be, de holnap nem ott edz a magyar válogatott, mert óvják a szervezők a gyepet.

Volt itt, ebben a stadionban egy emlékezetesebb és gólgazdagabb meccs is. Az 1998-as vb-döntő.

Érdekes a helyzet, mert a lengyelek letámadási néha ülnek, óvatosan kell focizniuk a német játékosoknak, nehogy meglóduljanak a lengyelek. Khedira sárgalapos, könnyen lehet, hogy Bastian Schweinsteiger ezúttal hamarabb pályára fog lépni

Joachim Löw véleménye az első félidőről:

A félidőben: Németország - Lengyelország 0-0

45. perc: Macynski kapott sárga lapot, majd lefújta a bíró az első félidőt.

44. perc: A harmadik német szöglet, veszélytelen.

43. perc: Lewandowskit lesen állítják meg. Pedgig tud ő szép gólokat nézni. Íme:

Nagy tornákon, vb-n és Eb-n Németország a legutóbbi 14 mérkőzésén mindig lőtt gólt. lehet, hogy most nem?

Megvolt a második német sárga is, Mesut Özil kapta.

38. perc: Müller éppen, hogy lesen volt.

36. perc: Joachim Löw a képen. Szerencsére ezúttal a száját babrálja, de szemlátomást gondban, mert a lengyelek megfogták a német válogatottat.

30. perc: 0-0 a meccs állása.

Lewandowski azért lassan elkezdett focizni. Ez nem a Bayern München.

23. perc. Az első félidő felénél volt egy-két veszélyesebbnek tűnő lengyel próbálkozás, de alapvetően kevés a helyzet a meccsen. Alig akad.

22. perc: Lewandowski 19 méterről leadott lövését becsúszva menti Hummels.

Eddig magabiztos a Szczesnyit pótló Fabianski. Õ egyébként a Swansea-ban véd. Mondjuk sok dolga nincs.

20. perc: Draxler cselei eddig nem jöttek be.

74%-ban a német válogatott birtokolja a labdát. nem tűnik átütőnek eddig a lengyel játék.

16. perc: Kroos kap jó labdát, de 14 méterről mellé durrantott.

15. perc: Lewndowskit szerelte Boateng, pedig a lengyel fogadkozott, hogy Bayernes csapatársait átfűzi majd és a góljait erre meccsre tartogatja. Nem most. Nem most.

13. perc: Kicsit kijjebb jöttek a lengyel játékosok, de többet van Németországnál a labda.

Azért a lengyel szurkolók be tudtak hozni egy-két fáklyát a lelátóra, de ami nekünk szomorúbb, az osztrákok elleni mérkőzésen néhány magyar szurkoló görögtüzet gyújtott a nézőtéren, ezért az UEFA csütörtökön délután hivatalosan is megerősítette, hogy fegyelmi eljárást indított az MLSZ ellen emiatt.

Saint-Denis, Stade de France. Azért nem ronda a helyszín.

Azért sem a meccs első percei, sem az örökmérleg nem a lengyeleknek kedvez:  20 találkozó, 13 német és 1 lengyel győzelem, 6 döntetlen mellett.

6. perc: Hector veszélyes próbálkozása, fölényben a németek!

A csoport állásánál figyelembe kell venni, hogy délután Észak- Írország 2-0-ra legyőzte Ukrajnát McAuley  és McGinn találatával.

5. perc: Götze fejelte fölé az első német helyzetet.

3. perc: Sárga lap. Khedira második megmozdulás már előhívja a lapot a zsebből.

A németek fehér mezben és fekete nadrágban, a lengyelek pirosban.

Amelyik csapat nyerni tud az továbbjut a csoportból, de egy döntetlen is jó lehet, alapvetően inkább a lengyeleknek.

Megkezdődött a mérkőzés.

Az első meccsen Robert Lewndowski nem lőtt kapura, most azonban szeretne. A Bayern Münchenben játszó lengyel volt a selejtezősorozat gólkirálya 13 találattal.

Már a kezdőkörben cserélik a zászlót a csapatok.

A csoport állása:
1. Németország    1 1 0 0 2 0 +2 3 2. Lengyelország  1 1 0 0 1 0 +1 3 3. Észak-Írország  2 1 0 1 2 1 +1 3 4.  Ukrajna              2 0 0 2 0 4 –4 0

Milik volt a lengyelek gólszerzője, a német válogatottból Mustafi és a 92. percben a most is kispadon kezdő Schweinsteiger volt eredményes.

A lengyelek 1-0-ra verték első meccsükön Észak-Írországot, míg Németország 2-0-ra győzte le Ukrajnát.

Ahogy látható, a németeknél Hummels visszatért a kezdőbe, így az ukránok ellen eredményes Mustafi padozik. Az első meccsen megsérülSzczesny helyett Fabianski a kapuban.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG NÉMETORSZÁG - LENGYELORSZÁG Saint-Denis, Stade de France, 21.00 V: Kuipers (holland)

NÉMETORSZÁG: Neuer – Höwedes, J. Boateng, Hummels, Hector – Khedira, Kroos – Th. Müller, Özil, Draxler – Götze. Szövetségi kapitány: Joachim Löw

LENGYELORSZÁG: Fabianski – Piszczek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk – Blaszczykowski, Krychowiak, Maczynski, Grosicki – Milik, Lewandowski. Szövetségi kapitány: Adam Nawalka