#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Spanyolország - Olaszország a 16 között! Eb-döntõ visszavágó! Horvátország- Spanyolország 2-1

888.hu

2016.06.21. 21:14

Horvátország - Spanyolország 2-1, Csehország - Törökország 0-2

D csoport végeredmény: 1. Horvátország  7 pont  2. Spanyolország 6 pont  3. Törökország 3 pont  4. Csehország 1 pont
94. perc: A végére egy óriásai spanyol helyzet. De VÉGE!!!!

Modric nélkül, 0-1-ről fordítva Horvátország nyer és csoportelső. A spanyolok ráfáztak.

Eb-döntő visszavágó, 2012 újratöltve a 16 között!!!

Érdekes, hogy a horvátok 12 lövésből 5-ször, a spanyolok 15-ből 3-szor találták el a kaput. Kiegyenlített, de jobb a statisztika a horvátok számára.

Jöhet a Spanyolország - Olaszország találkozó a nyolc közé jutásért és azon az ágon ott vannak a németek is. Most aztán minden átíródik. Mert a horvátok a csoportelsők, akár velük is találkozhatunk, ha csoportharmadikak leszünk. Az nem olyan rossz, mert ugye 1-1-et játszottunk velük a felkészülés alatt.

87. perc: Perisic GÓÓÓL. 2-1 Horvátországnak. De Gea benne van, Piqué-en megpattan. Remek kontra, Kaliniccel a kényszerítő és Perisic: remek gól.

Csak úgy megjegyzem: Fabregas 91 %-os pontosággal passzol és 10 km futott.

85. perc: Lesz-e még gól? A spanyol meccsen benne van, de a törökök is futnak a gólok után.

82. perc: Mateo Kovacic áll be a horvátoknál, ő a Real játékosa, azért érdekes. Rog jött le.

Egyébként a törökök Albániát már megelőzték, de ha jól számolom, akkor még 2 gól kellene nekik, hogy beférjenek a legjobb csoportharmadikok közé.

Ramos fiam. Hova rúgtad????

A törökök gólja meg les volt. Na!!

72. perc. Subasic kivédi Ramos büntetőjét. Középre ment, a kapus kijött, szabálytalanul, de már mindegy.

70. perc: 11-eshez jut Spanyolország. Silvával szabálytalan Vrsaljko. Háááát. Nem nagyon tünt annak...

A horvátok büntető gyanús eseténél Ramos nem volt szabálytalan. Ez derül ki a lassításokból.

A törököknek korábban volt egy meg nem adott góljuk, ami szabályos volt, most ez hatalmas lesről született. Ilyen sors.

64. perc: Csehország - Törökország 0-2, Tufán talált be! Így még tovább is juthat akár Törökország.

64. perc: Pjaca esett el a büntetőn belül, de Kuipers szerint nem volt 11-es. A spanyolok megúszták.

Õ lesz a bűnbak? De Gea azért kicsit ügyetlenkedik ma.

57. perc: Horvát szöglet, Corluka már vízilabda sapka nélkül jön előre fejelni. De Gea kiüti, ám Srna a szélről visszaemeli. De Gea újra kiüti, ám középre és Jedvaj majdnem belőtte. Huuu - mondják a spanyolok. De Gea elég gyengén véd. Volt még egy ollózás is. Az is mellé ment.

54. perc: Alba bepasszát Morata pörgette közelről fölé. Helyzet volt. Utána Perisic-csel verekszik egy picit.

50. perc: Kicsit jobban pörögnek a spanyolok, mint az első félidő végén. Utoljára Szlovákiától kapott ki a spanyol válogatott, még Eb-selejtezőn, Most egy vereség összehozná a nyolcaddöntő slágermeccsét, egy remek olasz - spanyol találkozót. Ki akarja ezt? Del Bousque biztos nem.

A törököknek kellene még egy gól, hogy egyáltalán legyen esélyük harmadikként továbblépni.

Folytatódik a meccs mindkét pályán, a csehek Lens-ban játszanak.

MÁSODIK FÉLIDÕ

A spanyol válogatott az első gólját kapta az Európa-bajnokságon. Kalinic 12. gólja a horvát, Yilmaz 8. találata a legutóbbi 12 meccsén a török válogatottban.

SZÜNET - a spanyolok a döntetlennel még csoportelsők. A törökök pedig a harmadik helyen állnak. Most.

45. perc: 1-1 Fantasztikus horvát támadás, Perisic szép beadása, Kalinic remek gólja.

43. perc: A spanyolok tartják a labdát, Fabregas kiválóan ugratja ki Moratát, aki rosszul veszi át a labdát. Pedig... zseniális passz volt.

40. perc: Ha így marad, akkor a horvátok csoportmásodikak - mire leírom Perisic majdnem fejel egy gólt - szóval akkor olasz - horvát meccs lesz a nyolcaddöntőben.

35. perc: Csöndes a meccs.

28. perc: Nolito remekül lő, de nem megy be. Tartozunk még egy szép képpel a spanyol meccsről. A gól pillanata: Morata.

26. perc: Spanyol szabadrúgás. Silva. Elakad a sorfalban.

A horvátok az 1998-as világbajnokságon, itt Franciaországban bronzérmesek lettek, Suker volt a gólkirály. Szóval szeretik ezt az országot. Ettől függetlenül Bourdeux elég közel van a spanyol határhoz. Lehet, hogy ezért 0-1?

23. perc: A mi meccsünkön, a spanyol - horvát találkozón eddig 2 szabálytalanság volt. Vigyáznak egymásra a fiúk.

Így örült a török kispad a gólnak. Eddig sok örömük nem volt az Eb-n. Konkrétan annyi, mint pontjuk. Nulla.

Corluka újra vízilabda sapkában játszik. Így volt a csehek ellen is. A horvátoknál roppant népszerű a vízilabda, nemzeti sport, mint nálunk. PR is lehet, vagy kabala?

15. perc: Veszélyes spanyol támadás. Van élet a pályán!

13. perc: Veszélyes horvát lövés, de De Gea védi, majd utána Rakitic kettős kapufája jött. De Gea hibája után jött a lehetőség, mivel a kapus cselezett a 16-oson és utána egy hazaadást követően megszerezték a horvátok a labdát, majd 18 méterről Rakitic ráemelte, ám a kapufáról lejön!

Csehország - Törökország 0-1. Burak Yilmaz talált be, így vezet Törökország a 10. percben

Mind két csapat gólzáporos meccset játszott az előző körben. A horvátok 2-0-ról engedték fel a cseheket 2-2-re, míg a spanyolok 3-0-ra verték Törökországot.

9. perc: Nolito veszélyes lövése, nagy spanyol helyzet megint.

7. perc:  1-0 Morata! Az első spanyol támadás, Fabregas adja a passzt. Morata 3. gólja az Eb-n! Bale is háromnál tart.

5. meccse e két válogatottnak. Három spanyol siker, egy-egy döntetlen és horvát győzelem volt.

Mind a két együttes továbbjutott, de a csoportelsőség könnyebb ágat jelent, Van tét tehát.

Iker Casillas pedig nem kezd. Egyébként a várt spanyol összeállítás. A horvátokról ugyanez nem mondható el. Nem a legerősebb a csapat.

Megkezdődött

Spanyolország: 13 De Gea - 16 Juanfran  3 Piqué 158 Ramos 18 Alba - 10 Fabregas 5 Busquets  6 Iniesta 21 Silva -  7 Morata  22 Nolito EDZÕ: Vicente del Bosque

Horvátország: 23 Subasic - 11 Srna 5 Corluka 6 Jedvaj 2 Vrsaljko - 15 Rog 19 Badelj 4 Perisic 7 Rakitic - 20 Pjaca 16 Kalinic EDZÕ: Ante Cacic

Ma este, miután már megünnepeltük a magyar 16 közé jutást, a Spanyolország - Horvátország rangadót közvetítjük Bordeux-ból. Persze a másik meccs állását is figyeljük majd.