#egyetemimetoo

Az évek meg a rutin. Ezért gyõzött Olaszország a rangadón

888.hu

2016.06.13. 20:47

Az E csoportban az elõzetesen a végsõ esélyesek közé sorolt Belgium és Olaszország találkozik Lyonban. A csoport másik meccsén 1-1-re végeztek a svédek és az írek. Amennyiben valamelyik együttes nyert volna, lépéselõnybe kerül a másik három gárdával. Az olaszok nyertek.

ÉLÕ közvetítésünkből minden kiderül. Csak visszafelé.

Olaszország 2-0-ra győzött. Belgium csak nyomni tudott, igazán nem volt hatékony a sokak által nagyon erős Belgium válogatottja. Az olaszok rutinja, játékinteligenciája döntött.

92. perc. A végén Pele egy ellenakció végén nagy gólt lőtt egy végletekig kijátszott helyzetből. Candreva passza zseniális volt.

90. perc: Hatalmas belga helyzet, Origi és Fellaini is gólt szerezhetett volna. Volna! Elment a labda a belga játékosok előtt.

85. perc: Az utolsó 10 percen belül folyamatosan támadnak a belgák, de egy kontrából Ciro Immobile hatalmas lövését Courtois-nak kell védenie.

78. perc: Bonucci is szabálytalan egy sárgáért. De Rossi le, Thiago Motta be. A rutin megmarad azért.

Közben voltak azért cserék is: Éder helyett jön az olaszoknál Ciro Immobile.

74. perc: Olasz lövés, amiből szöglet lett. Utána kontráznak a belgák, de lerántás vetett véget a támadásank. A második olasz sárga: Chiellni után Éder kap sárgát.

Belgium csapatában az egyik legnagyobb sztár, De Bruyne mintha pályán sem lenne.

62. perc: Nainggolan helyet Mertens a pályán, ami azt jelenti, hogy két olasz klubban játszó cserél, hiszen a Roma és a Napoli a két kenyéradó klub.

57. perc: Az első csere, Darmian le, de Sciglio be.

Jobb, gyorsabb lett a találkozó. Ez Belgiumnak esély.

54. perc: Pelle fejesét Courtois bravúrral kitolja. Komoly olasz helyzet volt!

53. perc: Belga helyzet! Lukaku gólját majdnem megidéztük, de egyedül, 14-ről fölé pörgetett. Előtte kiderült, a belga védelem bal oldala nem túl erős, de eddig megúszták.

52. perc: Csapkodó a játék.

Antonio Conte megsérült a gólörömnél!!! Ezért vérzik több helyen szegény.

46. perc: Megkezdődött. 1-0 Olaszországnak Giaccherni  32. percben lőtt góljával.

JÖN A MÁSODIK FÉLIDÕ

Ilyesmire vágynak most Belgiumban. Lehet Lukaku, de lehet akárki:

5-5 helyzet mindkét csapat neve mellett. Nem sok, ráadásul ezek sem ordító ziccerek. Abból egy volt, gól is lett belőle.

Labdabirtoklásban jobbak a belgák: 57%

VÉGE AZ ELSÕ FÉLIDÕNEK  BELGIUM - OLASZORSZÁG 0-1

45. perc: Pele majdnem lő egy újabb olasz gólt, de nem találja el  a labdát.

Belgium most ott van Buffon kapuja előtt, de csak ennyi, semmi több.

41. perc: De Bruyne lövése erős, de lepattan a védőről 14 méteren.

29. perc: Witsel lövése 22-ről mellé megy.  Majdnem úgy, mint a Zenit edzésén. Érdemes megnézni. szédület:

36. perc: Utána nagy helyzet!!!! Pelle fejel 6 méterről teljesen üresen, de a kapu mellé. Hiába van hideg, bemelegedtek az olaszok.

35. perc: Courtois védi Candreva balos lövését.

32. perc: 0-1 Olaszország vezet GÓÓÓL  Bonucci zseniális labdája 10 méteren ziccerben találja Giaccherinit. Belövi! Igazi olasz foci. Egy helyzet, de az szép, ahogy a gól is az.

30. perc: Kijjebb jött egy picit Olaszország, de csapkodó a játék. Ismerik egymást a videókról, de nagyon. Hogy lesz így foci? Kellene egy gól.

Lassan alakul a belga mezőnyfölény, de egyelőre helyzet nélkül.

24. perc: Volt egy belga szöglet és pár veszélyes megindulás.

Az ugye köztudott, hogy egy darabig ez a nagy torna az utolsó A. Conte számára az olaszok kispadján. https://www.theguardian.com/football/2016/apr/04/antonio-conte-chelsea-tough-task-diego-costa

20. perc: Két-két kapura lövés eddig mind a két oldalon. Nem szakadnak szét a fiúk.

17. perc: Hazard és Lukaku próbálkozik, de nem veszélyes ez a belga támadás sem.

Gundi mondja, hogy 18 fok van Lyonban. Nincs meleg.

Azért volt, hogy Clattenburg nem volt annyira jó, valamit az öltözőben felejtett:

10. perc: Aktívabb Olaszország, de egy ellentámadás után Buffonnak kell védenie Nainggolan lövését.

Ha nagy lesz a feszültség, akkor sem lesz baj, mert az angol villanyszerelő Mark Clattenburg a játékvezető, aki egyébként remek bíró. A BL-döntőben ő fújta a sípot.

2000-ben pontosabbak voltak az olaszok:

5. perc: Olasz lövés, Pelle próbálkozott.

Az olaszok hozzák a "szokásos" háromvédős rendszert, a belgáknél főképp a középpálya kreatív. Itt szükség is lesz rá az olaszok ellen.

2. perc: Belga helyzet, nem veszélyes.

Wilmots szerint egy győzelem lendületet adna a belga csapatnak. Azért azt mondjuk el, hogy a két edző remek labdarúgó volt, játszottak egymás ellen korábban, pl. Európa-bajnokságon is 2000-ben, ott 2-0 lett Olaszországnak.

1. perc: MEGKEZDÕDÖTT

Csak, hogy lássuk a meccset: a belgák vörös (piros)-feketében, az olaszok fehér felsőben és kék nadrágban játszanak.

Belgium egy vereséggel az élen zárta a B jelű selejtezőcsoportot. Az az egy, a második helyen záró Wales elleni idegenbeli meccsen történt.

Az egyik oldalon Antonio Conte, a másikon Marc Wilmots a szövetségi kapitány.

Ennek ellenére az olaszok szövetségi kapitánya belgákat a torna esélyesének nevezte.

0. perc:  Az olaszok veretlenül jutottak ki az Európa-bajnokságra.