#egyetemimetoo

Nagyon elszúrták az angolok!

888.hu

2016.06.11. 20:51

Anglia - Oroszország a B csoportban. A szurkolók egész nap verekedtek Marseille-ben, de a stadionban nem volt botrány. Az angolok számára azonban az utolsó három perc botrányos volt. A csoport másik meccsén Wales 2-1-re legyõzte Szlovákiát. Bale-ék jelenleg vezetik a csoportot. Olvassátok végig, hogy miért..

0. perc  Jó estét! Ki kinek drukkol? A szerkesztőségben inkább az angolok felé hajlik a közhangulat, pedig politikailag talán - napjainkban - érdemesebb lenne az oroszoknak szurkolni.

Az angol kezdő:

1 Joe Hart (G) 2 Kyle Walker 3 Danny Rose 5 Gary Cahill 6 Chris Smalling 7 Raheem Sterling 8 Adam Lallana 9 Harry Kane 10 Wayne Rooney (C) 17 Eric Dier 20 Dele Alli

Az orosz kezdő:

Igor Akinfeev (G) 1 Igor Smolnikov 3 Sergei Ignashevich 4 Roman Neustädter 5 Aleksandr Kokorin 9 Fedor Smolov 10 Aleksandr Golovin 13 Vasili Berezutski (C) 14 Oleg Shatov 17 Georgi Schennikov 21 Artem Dzyuba 22

1' perc: Elkezdődött!!!  Vardy a padon csücsül...

3. perc: Az első lövés, az angoloktól, de nem veszélyes.

Az oroszoknál Artem Dzyuba elöl, ő volt a Zenit egyik veszélyes fegyvere a BL-ben. Kiszámíthatatlan csatár 6 BL-góllal és 15 bajnoki találattal a Szt. Pétervárban.

7. perc: Lallana lövését védi Akinfejev. Angol helyzet. Meleg volt!!!!

9. perc: Cahill majdnem, veszélyesebbek, gyorsabbak az angolok.

Csak az orosz térfélen a labda, hogy lesz így ebből orosz csoda?

Egyébként, hogy lássuk :-) az angolok fehérben, az oroszok bordóban.

12. perc: Második angol szöglet, de veszélytelen.

Örökmérleg az Eb-n: Két meccs, egy-egy siker, 4-2 a gólkülönbség az angoloknak.

A meccs előtt is volt csata, az utcán. Ilyen:

73 %-ban az angoloknál a labda.

17. perc: Halovány orosz, veszélyesebb angol helyzet. Sterling sarokkal vissza Rose-nak, középen azonban senki.

Gundi mondja, nekünk: "...az angolok 108-at, az oroszok 35-öt passzoltak eddig." Putyin nem örül...

22. perc: Szép játék az angoloktól, gurigáznak, de Lallana a Liverpool kiválósága nem tudja befejezni.

Ez az angol orosz nagyon érdekesnek tűnik! Ilyen is van! Respect!

24. perc: Szmolnyikov becsúszva ment Sterling elől a 16-oson belül. Ajajaj, mondja Putyin.

28. perc: Lallana lesről lő a hálóba, nagyon él, nagyon él...

30. perc: Orosz kontra, de befejezetlen marad a mestermű, egy torzó. Két szokatlan jelenség a pályán, mert az előbb az angolok - először a meccsen - felálltak védekezni, most pedig volt egy majdnem jó kontra az oroszoktól.

35. perc: Rooney lövése középre megy, Akinfejev kiöklözi.

nyolc (8!) angol és egy orosz kapura lövés. Nincs orosz helyzet, nincs orosz gól, pedig tudnak ám focizni.

37. perc: Újabb angol szöglet. Kane kemény lövése a szélről a kapus ölébe. Oroszország örül, Akinfejev jól véd.

Lassan jön a szünet. Jobbak az angolok, az oroszok szinte csak védekeznek, de a pontosság hiányzik egyelőre Roy Hodgson csapatának játékából.

43. perc: Rose lövi be középre jobbról, Akinfejev pazarul lép ki az ötösön belül egy csúsztatást üt ki a mezőnybe. Veszélyes labda volt.

SZÜNET Az angolok dominálnak: 6-0 a szögletarány, 10-1 a kapura lövés, de 0-0 az állás.

Az UEFA is csak találgatta a helyes angol felállást. Íme, egy félidő után itt a megoldás:

És itt a válasz, hogy mitől hatékonyak az angolok (thanks: telegraph.co.uk)

Persze gólt így sem szereztek, de az irány jó, a nyíl is mutatja :-)

Elkezdődött a második félidő!!!

47. perc: Orosz helyzet, Kokorin kevergetése után. Az ötösön belül ott volt Dzyuba, de mentettek előle.

58. perc: Sok unalmas perc után az első orosz szóglet, Hartnak kellett védeni. Jön a második korner, de semmi.

62. perc: Az első lap a meccsen, Cahill sárgul be.

64. perc: Smolov lövése alig megy mellé. Jobbak az oroszok, az angolok visszaestek.

71. perc: Két angol kapufa. Rooney lövését Akinfejev a fára tolja, Lallana ismétlése is kapufa, de az már les. EZ VOLT A MECCS HELYZETE!!!

73. perc: Angol szabdrúgás Scsennyikov belépője és sárgája után. Kane átlépi, de

ERIC DIER bevágja. 1-0 Angliának

8/2 a válogatottban a fiatal gólszerzőnek

77. perc: Golovin le, Sirkov be.

78. perc: Rooney befejezte, Wilshere váltja.

80. perc: Szluckij cserél: Neustadter le, Gyenyisz Glusakov be.

82. perc. Sterling lesről lő gólt.

87. perc: Szmolov le, Mamajev be.

88. perc: Sterlinget  James Milner váltja. Ami érdekesebb, hogy az oroszok, már  csak a cserék alapján is úgy tűnik, hogy beletörődtek a vereségbe. Nincs nagy tempó. Zötyög a meccs. Sajnos van még csere. Lesz is...

3 perc lesz a ráadás. Leült a meccs, igaz most volt egy Kokorin lehetőség. Orosz szöglet a hosszabbítás elején.

92. perc: Egyenlített Oroszország!!!!! Berezuckij a gólszerző.  Fejes hétről, Rose mélázott ott egy kicsit.

VÉGE 1-1.

Az angolok hihetetlenül vesztettek két pontot. Az orosz szövetségi kapitány mégis csak jól cserélt. Az angol válogatott megint nem nyert nyitómeccsen, de másfél percen múlt.