Sportsikerek potyautasai
2021.06.22. 12:45
Míg Karácsony Gergely tüntetőleg nem vett részt főpolgármesterként a Puskás Aréna avatásán, ma már abban a telt házas stadionban fotózkodik a magyar–portugál meccsen. Jól rávilágít ez a jelenség a baloldal hitelességi válságára, hiszen „divatpolitizálást” folytatnak:
A rendszerváltoztatás után az állam egyik napról a másikra kilépett a sport mögül, úgy, hogy nem volt magántőke, ami a továbbiakban biztosította volna a finanszírozást. Ezt a hátrányt hozta be az Orbán-kormány 2010 után az állami szerepvállalással, amelynek keretében a foci mellett szinte minden sportág finanszírozását igyekezett rendbetenni, az infrastruktúrát fejleszteni.
Az elmúlt egy évtized sportberuházásainak eredményei mára beértek: egyre sikeresebben szerepel a magyar fociválogatott, de más sportágakban is komoly sikereket ért el Magyarország. Emellett Magyarország – Romániával ellentétben – egymás után kétszer is kijutott a labdarúgó Európa-bajnokságra, a Ferencváros pedig a Bajnokok Ligájába való bejutás selejtezőjében kiejtette a horvát bajnok Dinamo Zagrebet.
Szoros kapcsolat van e siker és a kormány sportpolitikája között, amely egy átfogó stratégiát követ: a tömegsport támogatása és a mindennapos iskolai testnevelés bevezetése mellett a versenysport erősítése is kiemelt szerepet kapott.
hiszen globalista, a nemzetállamok lebontását célul kitűző szemléletükbe ez nem illeszthető be.
Az elmúlt egy évtizedben végrehajtott sportfejlesztések leglátványosabb megnyilvánulásai a stadionépítések voltak, amelynek ellenzésére a baloldal többször is egész kampányt épített. Egyebek mellett a budapesti olimpia megrendezését ellehetetlenítő Momentum és Karácsony Gergely is a sportfejlesztések ellen kampányolt, a 2019-es önkormányzati választási kampányban például „stadionstop” szlogennel hangolták az embereket a – többek között munkahelyteremtő és innovatív – beruházások ellen.
Nem csoda hát, hogy a magyarokat jogosan büszkeséggel eltöltő Puskás Arénát is méltatlan módon támadták a balliberális politikusok, Karácsony Gergely főpolgármesterként tüntetőleg még az új nemzeti stadion 2019-es avatására sem ment el.
Miután London a szigorú beutazási szabályok miatt egyre valószínűbb, hogy nem tud helyszínt biztosítani az Európa-bajnokság döntőjének, a The Times információi szerint a mérkőzés megrendezésére a budapesti Puskás Arénában kerülhet sor. Mindez a magyar kormány sikeres járványkezelésének is köszönhető, hiszen a kiemelkedő itthoni átoltottság miatt egyedül Magyarország vállalta a mérkőzések telt házas megrendezését.
Karácsony Gergely párttársa, Szabó Tímea például ezt írta idén áprilisban a Facebookon: „Csak egyetlen tébolyult pályázó vállalta, hogy telt házas mérkőzéseket tart: Orbán Viktor. [...] Le kell szedálni, különben nyáron jön a következő lezárás, a következő rekordhalálozási hullám!” De Fekete-Győr áprilisban ugyancsak negyedik hullámot vizionált az Eb-re, a portugálok elleni mérkőzésen azonban már Karácsony Gergelyhez hasonlóan ő is ott szurkolt a telt házas lelátón.
A haszonleső balliberális politikusok ma már nem követelnek „stadionstopot”, sőt a sportsikerekre potyautasként ráülve úgy tesznek, mintha sosem ellenezték volna a stadionfejlesztéseket, sőt a focimeccseken is büszkén részt vesznek. Ez – amellett, hogy igazolja a kormány elmúlt egy évtizedes erőfeszítéseit ezen a területen – jól rávilágít arra, hogy felelőtlen módon csupán politikai haszonszerzés motiválja őket, amikor az ország sorsát és jövőjét is eldöntő kérdésekről véleményt alkotnak.