Profit vagy emberéletek?
2021.01.23. 16:30
Vizsgáljuk meg ezt a hírt.
A police.hu-n megjelent közlemény szerint több mint százan gyűltek össze január 22-én 18 óra után egy erzsébetvárosi vendéglátóhely előtt, ahol a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések második üteméről szóló kormányrendelet rendelkezéseit megszegve szeszes itallal szolgálták ki a sorban állókat.
A közlemény szerint
Egy közeli vendéglátóhelyen 20 óra után több tucat ember tartózkodott, akik nem az üzlet alkalmazottai voltak. Ezt az egységet 30 napra záratták be, az üzemeltető pénzbírságot kap, és 33 ember ellen tettek szabálysértési feljelentést.
Van egy másik hír is.
Az egyik fővárosi kocsma a Facebook-oldalán jelentette be, hogy 2021. február 1-től megnyitják vendéglátóegységüket teljes nyitvatartási idővel és helyben fogyasztással.
Azt írják, hogy „nem kívánják többet támogatni a kormány munkáját, főleg azok után, hogy az semmiféle eredményre nem vezet”.
Itt egyáltalán nem a kormány munkájának támogatásáról van szó, hanem a vírus terjedésének meggátolásáról. Minden emberéletről van szó. A törvények és a szabályok betartása nem egyéni tetszés kérdése, főleg nem pandémia idején. Továbbá a kávéházak, kocsmák, éttermek vezetőjének minősített felelőssége van.
Azt írják a bejegyzésben, hogy „a február 1.-i nyitásunkkal IS szeretnénk kifejezni a Covid miatt kialakult intézkedések egyet nem értését és nem buzdítva hanem támogatva a normális élet újból való elindítását!”
Mintha a méltán híres vírustagadó Doktor Gődény szavait hallanánk...
Azt is tudjuk, hogy a „a vírus csak az idősekre veszélyes ezért leszarom, ha elkapom” érv nem állja meg a helyét.
A hőscincér kocsmárosok próbálják meg ezt elmagyarázni azoknak a szülőknek, aki sok esetben kiskorú vagy épphogy a 18. életévét betöltő gyereküket veszítették el a betegség miatt. Kezdhetik a chicagói Sarah Simental szüleivel.
A Szeretlek Magyarország arról is beszámolt, hogy gyerekek is súlyos állapotba kerültek a Covid miatt. A portál azt írta: bár maga a koronavírus-fertőzés a gyerekeket nem veszélyezteti, de utána egy sokszervi gyulladás, a MIS-C (angolul: Multisystem Inflammatory Syndrome in Children) akár életveszélyes állapotot is okozhat.
40 betegünk volt eddig, jórészük már meggyógyult és otthon van, de jelenleg is több gyermek van intenzív és belgyógyászati osztályon. 60 százalékukat kezeltük az intenzíven nagyon súlyos és életveszélyes tünetekkel
– nyilatkozta a portálnak Dr. Nagy Anikó, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet (HOGYI) főigazgató főorvosa.
Az amerikai járványvédelmi központ (CDC) a következő utóhatásokat sorolja fel:
- Fáradtság
- Légszomj
- Köhögés
- Ízületi fájdalom
- Mellkasi fájdalom
- Gondolkodási és koncentrációs nehézség (néha agyi ködnek is nevezik)
- Depresszió
- Izom fájdalom
- Fejfájás
- Időszakos láz
- Szívdobogás
- Szívizom gyulladás
- Tüdőfunkciós rendellenességek
- Akut vesekárosodás
- Kiütések
- Hajhullás
- Szaglás és ízérzet elvesztése,
- Alvási problémák
- Memóriaproblémák
Ennek tudatában nyisson ki mindenki, helyezze a profitot az emberélet elé.
Egyre-másra jelennek meg a hírek, illetve jelentetik meg saját oldalukon a vendéglátó helyek, hogy meguntak a várakozást, unatkoznak vagy a kormány nem ad elég pénzt, ezért őket ez az egész vírushelyzet nem érdekli tovább, kinyitnak. Nekik a felelős védekezés nem számít. Fel sem fogják, hogy ezzel előidéznek majd harmadik, negyedik, és jóég tudja hanyadik járványhullámot is.
Ha pedig segíteni akarnak, akkor inkább ösztönözzék vendégeiket arra, hogy oltassák be magukat, mert akkor mindenki hamarabb visszakaphatja a járvány előtti életét.
A hatóságokat pedig tegyék a dolgukat és a jogszabályok teljes szigorával vessenek véget ezeknek a törvényeket és szabályokat nem tisztelő akciónak.