Indexes hullarablás: kábé havi egymilliót tarhálna minden 444-es az olvasóktól
2020.08.25. 12:30
Persze sokkal jobban hangzik az, hogy
a Fidesz ásta meg az Index sírját,
de abban aligha kételkedhet bárki, hogy a balliberális ellenzék lakájportáljának lelkes követői a csoportos firkászharakirit követően sem válnak 888- vagy Mandiner-olvasóvá. Vagyis
Ahhoz meg végképp semmi érdeke nem fűződik a magyar kormánynak, hogy mártírt csináljon kritikusaiból, akiket aztán jelképesen el lehet égetni a „szent magyar szólásszabadság” baloldalon emelt oltárán.
akik a #nincsmásikosok önkéntes máglyára vonulásának másnapján keselyűkként kezdtek körözni, hogy becserkésszék a bizonytalanná vált Index-olvasókat.
De most a 444 új sebességfokozatra kapcsolt. A liberális blogportál most nem kevesebb mint
Hosszasan sorolják, hogy most miért nem elég nekik 4444 támogatót előteremteni a túléléshez, miért kell nekik mindjárt 14 ezer 444 támogatótól egyenként 10 ezer forintot begyűjteniük. Nos, ahogy említettem, ez az összeg összesen 144 millió 440 ezer forint lesz, ha összegyűlik.
(A 2018-as pénzügyi év után ezt tették közzé 2019-ben, a 2019-es mérlegüket – élve a kormány koronavírus-járvány miatti engedményével – nem közölték idén májusban.)
Szép összeg ez. Főleg, ha hozzávesszük, hogy a felhívásban részben közzéteszik azokat, akiknek ezzel a fizetését akarják biztosítani, a szerkesztőség 33 tagját nevezik meg. Hozzáteszik, aki kifizeti az egyszeri 10 rugót, az kéthavi hozzáférést kap a majdani fizetős tartalmakhoz, vagyis ha így vesszük, akkor havi 5 ezer forintos előfizetést árulnak, és ha összejön nekik, akkor az újságírónként havi kétmillió forintos többletbevételt jelentene. De persze nem leszek álnaiv, nyilván a Magyar Jeti Zrt.-ben nem csak firkászok dolgoznak, így ha a grafikai, fejlesztői, HR- és PR-gárdával megfejelve nagyjából 60 fősre becsüljük a cég személyi állományát, a rezsiköltségeiket pedig mondjuk 10 fő fizetésének megfelelő összegre lőjük be, akkor is
Hogy ez sok vagy kevés, azt mindenki döntse el maga! De az biztos, hogy a „független” cég, a Magyar Jeti Zrt. (amelyben 28 százalékos tulajdonrésszel bír a Soros György támogatását élvező Media Development Investment Fund érdekeltségében lévő Digital News Ventures LLC amerikai befektetési alap) az alapítás évében, 2013-ban termelt 120 millió forintos veszteséget a „narancsos hatalom minden áskálódása ellenére” is harmadára tudta csökkenteni 2016-ig (41 millió forint), majd aztán a fejlesztéseik hatására (például a 2018-ban indult Qubit) újra feltornászták a hiányt (2017-ben 63 millióra, 2018-ban 111 millióra).
Ugye azt
egy olyan közegben, amelyet rendre „fideszes médiatúlsúlyként” jellemeznek. Senki sem ellensége a saját pénzének. Csak akkor, ha egy médium masszívan veszteséges működtetéséhez politikai érdekei fűződnek. Úgyhogy ha bárki úgy véli, hogy a 444-nek elutalt 10 ezer forinttal a „nagyon objektív” Uj Pétert, Szily Lászlót vagy Bede Mártont támogatja, az azért erősen rossz nyomon jár. Úgyhogy