Így jártunk volna, ha a baloldal akarata érvényesül a járványkezelésben
2021.03.09. 17:05
A Mandiner azonban továbbment, számszerűsítette is a különbséget.
Mint ismert, a legfrissebb, március 8-ai adatok alapján összesen mintegy 1,3 millió adag vakcinát adtak be ma Magyarországon. Ez nemzetközi összehasonlításban igen jónak számít, az első adagot megkapottak aránya 10,26 százalék, amivel az Európai Unióban a másodikak vagyunk, kizárólag Málta előzi meg hazánkat.
A jókora Sinopharm-szállítmány meglátszik a számokon, és az is, hogy a teljes oltóanyagtömegnél tíz adagból négy (pontosan: 40,36 százalék) a köznyelvben keletinek nevezett, tehát orosz vagy kínai vakcina volt, hat pedig (pontosan: 59,64 százalék) nyugati. Ez az arány érdemben azóta sem változott (39,90 és 60,10 százalék március 4-én, az utolsó tételes ismertető megjelenésekor), a nyugati oltóanyagokon belül a Pfizer–BioNTech húzott el nagyon, a keletieknél pedig az orosz Szputnyik zárkózott fel a Sinopharmhoz. Ha ezt rávetítjük a jelenlegi átoltottsági adatokra – a március 8-ai 1 002 714 emberre –, kiderül, hogy ez a gyakorlatban azt jelentené:
és legkevesebb 121 ezren nem kaptak volna mostanra második adagot – legalábbis ha azok szava érvényesülne a döntéseknél, akik elzárkóznak a kínai és orosz vakcinák alkalmazásától – írja a Mandiner.
Mindezek fényében talán már semmi kétség nincs afelől, hogy a baloldalnak az emberéletek sem számítanak, ha a politikai haszonszerzésről van szó.