Gyurcsány és Dobrev cége a DK-t is finanszírozhatta az EU-tól kapott dús milliárdból
2021.02.07. 13:06
Mint a pestisracok.hu nyomán a magyarhirlap.hu megírta, Budai Gyula szerint olyan okiratok és egyéb bizonyítékok kerültek elő, amelyek alapján a múlt héten meg lehetett tenni a Központi Nyomozó Főügyészségen azt a büntetőfeljelentést, amely a Czeglédy Csaba és Gyurcsányné között létrejött kétes kölcsönszerződések kapcsán történt.
Felidézte: 2016 és 2017 között közel egy év alatt
Mint megjegyezte, a „kölcsön” utolsó részletét már nem Czeglédy Human Operator nevű elhíresült cége kapta, amely az úgynevezett iskolaszövetkezetek tekintetében a vád szerint 6,5 milliárdos költségvetési csalást követett el, hanem egy másik cég, mivel időközben a Human Operator ellen bírósági végrehajtás indult, így 35 millió forintot megpróbáltak egy másik cég számlájára átutalni és kimenteni ebből a rendszerből.
Budai Gyula elmondta: ő és Deutsch Tamás EP-képviselő is
Ezt a magyar hatóságok hivatalból nem vizsgálhatják, az ügyben az OLAF-nak kell eljárnia. Mivel azok a dokumentumok, amelyek szükségesek az eljárás megindításához, összeálltak, a jövő hét elején meg is indulhat a folyamat, amelynek során kiderülhet, hogy az uniós források lényegében Czeglédyhez kerültek.
Az ügy előzményeivel kapcsolatban Budai Gyula közölte:
Mint hozzátette, ebben
Külön érdekesség, hogy
Budai Gyula hozzátette: mivel Gyurcsányné EP-képviselő lett, az ügyben a Központi Nyomozó Főügyészség, illetve – EU-s forrásokról lévén szó – az OLAF járhat el. A magyar hatóságok ugyanakkor azt vizsgálhatják, melyek is azok a bűncselekmények, amelyek az Altus és Czeglédy cége közötti kölcsönök révén megvalósulhattak.
Budai Gyula úgy vélte,
A jegybank meg is állapította, hogy ezt a tevékenységet jogellenesen folytatta.
Budai Gyula arról is beszélt: Czeglédy időközben egy év alatt 150 millió forint közpénzt kapott a DK-s vezetésű önkormányzatoktól. Ugyanakkor 2020 decemberében Czeglédy ügyvédi tevékenységét felfüggesztették, így valójában kérdéses, hogy ki végzi el a munkát a Niedermüller Péter és László Imre által vezetett erzsébetvárosi, illetve újbudai önkormányzatoknak.
Az OLAF eljárásával kapcsolatban Budai Gyula megjegyezte: nem túl bizakodó, hiszen 2010 és 2012 között elszámoltatási és korrupciós kormánybiztosként két alkalommal fordult az uniós szervhez, ezekre a megkereséseire azonban a mai napig nem érkezett válasz.