Cseh Katalin belevörösödött az álhírgyártásba
2020.07.09. 16:50
Az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét vezető német kancellár, Angela Merkel a plenáris ülésen vázolta fel a képviselőknek a német elnökségi ciklus prioritásait. Az ülésen többek között szó esett a magyar jogállamiság helyzetéről.
Cseh Katalinnak, a Momentum ügyeletes aggódójának nem kellett sok hozzá, hogy a kedvenc témájában ismét kikeljen magából:
A magyar jogállamiság válsága kritikus szakaszban van
Erre azzal példálózott, hogy alig egy hónapja a rendőrség előállította és eljárást indított Csóka-Szűcs János momentumos aktivista ellen rémhírterjesztés miatt. Mint tudjuk: a férfit, aki a „Gyula cenzúramentes csevegő” nevet viselő közösségi oldalt üzemeltette, előállították rémhírterjesztés gyanújával. Leginkább azért, mert a gyulai fideszes polgármester több aggódó levelet kapott a helyiektől, hogy a momentumos rémhírkeltő bejegyzése szerint a gyulai kórházból több tucat haldokló embert küldenek haza.
Ezek után a „függetlenobjektív” Indexről és a körülötte kialakult helyzetről ejtett szót a momentumos képviselőnő. Mint tudjuk,
ami azért érdekes, mert szinte folyamatosan adományokért kuncsorognak olvasóiknál.
De még itt sem állt meg: szerinte a kormány megfosztja bevételeitől az ellenzéki vezetésű városokat. Valószínűleg Karácsony Gergelytől kapta a nevetséges álhírt, aki egy hónapja már bebizonyította, hogy fogalma sincsen a főváros pénzügyeiről:
„Budapest nettó befizetőjévé válik az országnak, vagyis a főváros több pénzt fizet be a költségvetésbe, mint amit visszakap” – fogalmazott akkor Karigeri, aki – a nála megszokott magas szakmaisággal – valószínűleg
A büdzsében 857 milliárd forintot különítettek el az önkormányzatok számára, ami 16 százalékkal, 118 milliárddal több, mint a 2020-as összeg.
Miután kinyafizta magát, Cseh kisasszony konkrét javaslattal állt elő, amellyel
A felháborodásában kivörösödött képviselőnőnek Angela Merkel azzal felelt, hogy a német EU-elnökség nem tűri a jogállamiság megsértését, ez alól még Orbán Viktor sem jelent kivételt. Minderre viszont Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter adott csattanós választ a csütörtök reggeli Kormányinfón:
sem Orbán Viktor, sem Angela Merkel nem lehet kivétel, ha a jogállami szabályok betartásáról van szó. Praktikus ugyanakkor, ha nem politikai különvéleményeket büntetnek a jogállamiság köntösébe bújtatva, amire az elmúlt években Lengyelország és Magyarország esetében kísérlet történt.