2022.04.07. 16:40
Figyelem!
Ez a tartalom olyan elemeket tartalmazhat, amelyek a hatályos jogszabályok kategóriái szerint kiskorúakra károsak lehetnek. Ha azt szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz erről a számítógépről kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot! A javasolt szűrőprogram elérhető ide kattintva.
Ha Ön elmúlt 18 éves, akkor az "Elmúltam 18 éves" gombra kattinthat és a tartalom az Ön számára elérhető lesz.
Ha Ön nem múlt el 18 éves, kattintson a "Nem múltam el 18 éves" gombra, ez a tartalom az Ön számára nem lesz elérhető.
Elmúltam 18 éves
Nem múltam el 18 éves
Soros György alapítványa közleményt tett közzé.
Mint ismeretes, a Kijevtől 30 kilométerre fekvő Bucsában az ukrán hatóságok beszámolói szerint legalább 330–350 holttestet találtak a térséget egy hónapig ellenőrzés alatt tartó orosz csapatok kivonulása után. A hatóságok hétfőn vizsgálatot indítottak a főváros környékén elkövetett esetleges orosz háborús bűntettek ügyében.
(Photo by RONALDO SCHEMIDT / AFP)
Az Európai Unió az ukrán főügyésszel együttműködve nyomozócsoportot hozott létre a tömeggyilkosságok bizonyítékainak összegyűjtésére, dokumentálására, elemzésére, valamint a háborús és emberiesség elleni bűncselekmények kivizsgálására.
(Photo by Maxym Marusenko/NurPhoto) (Photo by Maxym Marusenko / NurPhoto / NurPhoto via AFP)
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök népirtásnak és a második világháború óta elkövetett legszörnyűbb háborús bűncselekménynek nevezte a mészárlást. A nyugati országok válaszul további szankciók mellett kötelezték el magukat Moszkvával szemben.
(Photo by Narciso Contreras / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP)
A Kreml határozottan tagadja, hogy az orosz csapatoknak köze lenne a Bucsában történtekhez. Moszkva szerint az orosz fegyveres erők már március 30-án teljesen kiürítették települést és a „bűncselekmények bizonyítékai” csak a negyedik napon kerültek elő, amikor az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) is megjelent a városban.
(Photo by Metin Aktas / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP)
A Bucsában történt brutális mészárlást követően Soros György nemzetközi tőzsdespekuláns alapítványa, a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) közleményben reagált.
Mint írták, „az ukrajnai fegyveres konfliktusban részt vevő valamennyi félnek be kell tartania a nemzetközi humanitárius jogot; ez magában foglalja a genfi egyezményeket, az első kiegészítő jegyzőkönyvet és a nemzetközi szokásjogot”. Megjegyezték: „a genfi egyezmények és az 1. kiegészítő jegyzőkönyv részes feleként Oroszországnak ki kell vizsgálnia és felelősségre kell vonnia azokat, akik felelősek a bukai atrocitások elkövetéséért és elrendeléséért”.
„A Bucsában és más Kijev környéki városokban és falvakban tapasztalható nyilvánvaló embertelenség és kegyetlenség a náci és szovjet erők által a második világháború alatt a civilek ellen elkövetett borzalmakra emlékeztet.” – fogalmaztak.
A Nyílt Társadalom csatlakozik a világ kormányaihoz intézett felhívásokhoz, hogy sürgősen és teljes mértékben bojkottálják az orosz olajat és gázt, valamint teljes körű szankciókat vezessenek be az energiaexportra. Minden nemzetnek sürgősen csökkentenie kell az orosz olajtól és gáztól való függőségét, és fel kell hagynia Putyin ukrán nép elleni brutális háborújának közvetett finanszírozásával.”
– zárták a közleményt Sorosék.