Soros köreiből került ki a Reuters új főszerkesztője
2021.04.15. 18:00
Nagy volt az örömködés az elmúlt napokban a hazai baloldali propagandasajtóban, ugyanis bejelentették, hogy
A 444-en át az Indexig, minden portál beszámolt a váltásról, azonban egy igen fontos részt kihagytak a beszámolóikból, mégpedig azt, hogy
Na már most, a minden bizonnyal mindenkitől és mindentől független Reuters, amelyet előszeretettel idéz a hazai baloldali inasmédia is partnere az amerikai Council on Foreign Relations nevű agytrösztnek.
A Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) honlapján elérhető adatbázisból megtudhatjuk, hogy ez a non-profit szervezet
A pénzt arra használhatták fel, hogy átvizsgálják az Obama-adminisztráció reform drón-politikáját és megállapítsák, hogy hol kell még változtatásokat eszközölni.
Council on Foreign Relation-nek van természetesen egy európai kirendeltsége (vagy helyőrsége, kinek, hogy tetszik) a European Council on Foreign Relations, amely úgy kivan tömve Soros-dollárral, mintha nem lenne holnap.
Szintén az OSF honlapjáról tudhatjuk, hogy
A European Council on Foreign Relations honlapján van egy szép hosszú lista is, amelyben országokra lebontva listázzák a tagokat.
Az Egyesült Királyságnál pedig ott virít Alessandra Galloni neve is.
De magyar tagok is vannak, a teljesség igénye nélkül:
- Bajnai Gordon – elnök, globális tanácsadó testület és a globális infrastruktúra vezetője, Campbell Lutyens; volt miniszterelnök
- Soros György (Magyarország / USA) – a Nyílt Társadalom Alapítványainak alapítója és elnöke
- Dessewffy Tibor – a DEMOS Magyarország elnöke
- Meszerics Tamás – volt európai parlamenti képviselő
- Alexander Soros (Magyarország / USA) – a Nyílt Társadalom Alapítványainak elnökhelyettese
- Korányi Dávid – Budapest városdiplomáciai főtanácsadója,
Nem mellesleg, Soros osztrák karmestere, Gerald Knaus is szerepel a listán.
És csak, hogy a jövőre nézve kapjunk egy kis ízelítőt abból, hogy mire is számíthatunk a Soros-médiahadseregtől emlékezzünk vissza mekkora fake news-t közölt Magyarországról a Reuters februárban.
A hírügynökség azt állította, hogy „a korrupciós kockázatok kiküszöbölését és a közbeszerzési verseny átláthatóbbá tételét kérte Magyarországtól az Európai Bizottság egy nyilvánosságra került dokumentum alapján”.
Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter szólalt meg, aki az MTI-nek adott nyilatkozatában álhírnek nevezte a Reuters értesülését, miszerint Brüsszel a közbeszerzési törvény módosítását kérte a magyar kormánytól.
A kormány semmilyen, sem hivatalos, sem informális megkeresést nem kapott a brüsszeli testülettől a közbeszerzések ügyében”
– jelentette ki a tárcavezető, kiemelve, hogy a kormány folyamatosan egyeztet a bizottsággal a helyreállítási alapról és a következő hétéves költségvetésről.
Hálózat persze nem létezik.