Soros György előkerült, és egyből egy vezető demokrata politikussal fotózkodott
2021.09.10. 16:00
Az elmúlt időszakban nem nagyon lehetett látni Soros György nemzetközi tőzsdespekulánst, leginkább véleménycikkekkel jelentkezett. A bujkálás azonban most véget ért, ugyanis fia, Alexander Soros „előcsalogatta” az apját egy fotó erejéig.
A fiatal trónörökös Twitter-oldalára feltöltött egy fotót, amelyen
In Pelosi we trust! Was good seeing @SpeakerPelosi this weekend. pic.twitter.com/dguGCxDm37
— Alexander Soros, PhD (@AlexanderSoros) September 9, 2021
„Pelosiban bízunk! Jó volt találkozni vele a hétvégén” – írta Alex.
A Soros-klán és Pelosi remek, már-már baráti kapcsolatot ápol.
Alexander Soros Instagram-oldalán több olyan fotó is található, amelyen együtt pózol a demokrata párti politikussal.
Itt:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
És itt:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Meg itt:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Köztudott, hogy Soros remek személyes és természetesen anyagi kapcsolatot ápol a vezető demokrata párti politikusokkal. A Washington Examiner című amerikai portál beszámolója szerint
A cikk szerint a pénzből többek között a Demokrata Nemzeti Bizottság (Democratic National Committee), valamint liberális ügyeket támogató politikai akcióbizottságok is részesültek.
Jogosan merül fel a kérdés, hogy miért éppen most futott össze Pelosi Sorosékkal. A válasz egyszerű,
A 888.hu korábban beszámolt arról, hogy Soros György nem nézte jó szemmel, hogy a múlt hónapban az amerikai multinacionális BlackRock lett az első olyan külföldi vagyonkezelő,
Ezért a jólelkű filantróp bácsika gyorsan meg is jelentetett egy véleménycikket a Wall Street Journal című lapban, amelyben arról értekezett, hogy
most több milliárd dollárt önteni Kínába végzetes hiba”.
És természetesen azt sem felejtette el megemlíteni, hogy a BlackRock befektetése „az Egyesült Államok és más demokráciák nemzetbiztonsági érdekeit sérti”.
Ebben az írásban továbbá egy javaslatnak álcázott követelést is megfogalmazott. Jó szokásához híven.
A kongresszusnak olyan jogszabályt kell elfogadnia, amely felhatalmazza az értékpapír- és tőzsdebizottságot, hogy korlátozza a pénzáramlást Kínába. Az erőfeszítésnek kétoldalú támogatást kell élveznie”
– írta.
Az Egyesült Államok Kongresszusa az ország törvényhozó testülete, amely két házból áll: a képviselőházból és a szenátusból. És itt jön a képbe Nancy Pelosi, aki teljesen véletlenül épp a képviselőház elnöke.