Nem kellett sokat várni, hogy Soroshoz köthető aktivisták feltűnjenek a lengyel határon
2021.11.10. 12:40
Amint arról a 888.hu beszámolt, tovább folytatódik a migrációs nyomás a lengyel–fehérorosz határon.
A lengyel Bialystok helyi rádió híradása szerint
Egyes határsértőket visszafordítottak Fehéroroszország felé, másoknak sikerült kereket oldaniuk.
A lengyel hatóságok szerint
Mint tudjuk, azokon a helyeken, ahol migrációs válság alakul ki, nagyon gyorsan megjelennek a Soros György nemzetközi tőzsdespekuláns által finanszírozott szervezetek aktivistái, és ez Lengyelországban sincs másképp.
A wPolityce című lengyel lap szerint a Báthory Alapítvány több tízezer zlotyt adományozott azoknak az aktivistáknak, akik „segélyt” szerveznek a lengyel–fehérorosz határt illegálisan átlépő bevándorlók számára. A portál azt írja, ez megmagyarázza, hogy a nem kormányzati szervezetek miért támogatják olyan lelkesen a bevándorlók illegális beáramlását Lengyelországba.
A wPolityce beszámolója szerint a legnagyobb juttatást a Halina Nieć Jogsegély Központ (Centrum Pomocy Prawnej im. Halina Nieć) nevű szervezet kapta a Báthory Alapítványtól, mintegy 30 ezer zloty (kb. 2,3 millió forint) jutott nekik. Hasonló összeget kapott a lengyel Helsinki Bizottság. Ez a szervezet jogi és pszichológiai segítségnyújtást, valamint fordítói szolgáltatásokat nyújt azon külföldiek számára, akik őrzött határőrségi központokba kerültek. A Homo Faber Szövetkezet nevű szervezet szintén 30 ezer zlotyval gazdagodott. Kisebb összeg (4 ezer zloty) jutott olyan szervezeteknek, mint például a Równik Praw.
A lap szerint a Báthory Alapítvány nem is titkolja álláspontját, miszerint a lengyel kormány is felelős az emberi jogok durva megsértéséért a határon. Mint írják, ez kéz a kézben jár a fehérorosz propagandával.
Aljakszandr Lukasenka rezsimje nyomást gyakorol az Európai Unióra, cinikusan játszik a szegénység és fegyveres konfliktusok által sújtott országokból érkező emberek életével, akik egy szebb jövőben reménykednek. A lengyel kormány erre a nyomásra erőszakkal válaszol, lezárja a határt, és az erdőbe szállítja azokat az embereket, akiknek minden akadály ellenére sikerült eljutniuk Lengyelország területére azzal a szándékkal, hogy nemzetközi védelmet kérjenek. Erre a drámai helyzetre válaszul, amely az emberi jogok súlyos megsértéséhez vezet, elindítjuk a segélyalapunkat”
– írta közleményében a Báthory Alapítvány.
A wPolityce szerint
A Báthory Alapítványt Soros György hozta létre az 1980-as években. Céljuk egy nyílt, demokratikus társadalom elérése Lengyelországban, a lengyel demokrácia minőségének javítása és a nemzetközi együttműködés és tolerancia fejlesztése.
A civil szervezet fő támogatója jelenleg is a Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítvány.
A szervezet 2019-es pénzügyi jelentéséből kiderül, hogy többek között a svájci Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) közel félmillió euróval támogatta.
A Báthory Alapítvány azonban nem áll meg a különböző NGO-k pénzelésénél, a European Council on Foreign Relations nevű szervezettel közösen
A konferencia a „Válság az EU keleti határán. Hogyan tudja az unió megvédeni határait és az emberi jogokat?” nevet kapta.
A YouTube-ra is feltöltött beszélgetés leírása szerint októberben több mint 14 ezer kísérlet történt a lengyel határ illegális átlépésére (majdnem kétszer annyi, mint szeptemberben).
A European Council on Foreign Relations szintén a Soros-alapítvány pénzügyi támogatását élvezi. Az OSF honlapja szerint csak 2020-ban több mint 3,5 millió dollárt szereztek.
A konferencián felszólalt többek között Włodzimierz Cimoszewicz lengyel EP-képviselő, volt miniszterelnök, Rasa Juknevičienė litván EP-képviselő és
Knaus többek között arról beszélt, hogy a lengyel–fehérorosz határon kialakult helyzet és más migrációs válságok között az a különbség, hogy egy diktátorral van dolgunk. Szerinte Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök azt akarja megmutatni, hogy az európaiak magukra hagyják a migránsokat abban a pillanatban, amikor veszélyben érzik magukat.
Gerald Knaus elárulta, hogy
Ennek része többek között:
- vezessenek be szankciókat,
- az EU álláspontja legyen az, hogy lehet kerítést építeni, de a visszaküldések álljanak le, és vessék be a Frontexet,
- télen ne lehessen embereket visszaverni,
- kerülni kell a pánikot,
- a kelet-európai országok (Moldova, Ukrajna) támogatása, oda lehetne küldeni a migránsokat.