Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Eljön-e a Digitális Messiás? - interjú K. T. Zelenayval

888.hu

2016.10.27. 19:28

A héten boltokba került a szerzõ ötödik kötete.

888.hu: Második hétvégéjén is a magyar nézettségi toplista élén van az Inferno, a Dan Brown-könyvekből készült sorozat harmadik darabja. Ezzel együtt megérkezett a könyvesboltokba a Digitális Messiás, az ötödik köteted. Legutóbb részletesen beszéltünk a trilógiáról is. Miben különbözik ez a könyv a többitől?

K. T. Zelenay: A trilógia első kötete iránt volt előzetesen akkora érdeklődés, mint a Digitális Messiás iránt. Ez valószínűleg abból fakadhat, hogy kikacsintok abból a közegből – bár persze megmarad a múlttal kapcsolatos misztikum. A téma is kicsit hasonló lesz az Infernóhoz: egyszer csak észreveszik, hogy nagyon sokan vagyunk a bolygón és ezért megpróbálják egy vírussal kiirtani az emberiség egy jelentősebb részét. Én is ezt a fajta utópiát feszegetem. Nagy izgalom is volt bennem a könyvvel kapcsolatban, mert ilyen fajta sci-fit nem írtam eddig. Egyelőre úgy tűnik, hogy a saját közönségemnek is tetszik, és mintha egy újat is megtalálnék vele.

888.hu: El lehet-e árulni azt, hogy ezúttal is K.T. Zelenay fejti-e meg a rejtvényt?

K. T. Zelenay: Nem ő fogja. De a végén egy picit felbukkan és segít a megfejtésben. Itt alapvetően két másik főhőssel dolgozom, akiket próbáltam bibliai alakokkal is megfeleltetni. A könyv ugyanis digitális apostolokról szól, akik a világot visszavezetik a tudás, az öntudat felé. A történet szerint az emberiséget a nem is olyan távoli jövőben egy központi elme uralma alá hajtjuk. Persze, ha belegondolunk, ma sincs ez nagyon másképp, hiszen mondjuk, ha beírjuk a Google-be, hogy „G. Fodor Gábor jó fej-e” és erre a kérdésre a Google ad egy valamilyen választ. Itt különféle háttérparancsokra kell gondolni, de konkrét példával élve: azt is elérték régebben, hogy a „maffiózó” kifejezésre keresve a böngésző az RTL Klubhoz navigáljon, de utalhatok a Facebook newsfeedjére is. Bár ez esetekben is hivatalosan automatizmusokról van szó, valójában kizárólag fix irányítottságról beszélhetünk csak. Ezek a mechanizmusok most is velünk élnek, de hamarosan már nem is választhatunk az automatizmusok közül sem, hanem egy fő tudás lesz.

888.hu: Legutóbbi találkozásunkkor is beszéltünk politikáról. Túl vagyunk a kvótanépszavazáson. A te megítélésed szerint megnyugtató-e ez az eredmény Magyarország számára?

K. T. Zelenay: Én azt gondolom, hogy soha ennyien egy ügyért nem álltak ki az országban. Az kevésbé megnyugtató, hogy voltak olyan ellenerők, akik nem ismerték fel, hogy mennyire fontos az, hogy még nagyobb számban menjünk az urnákhoz. A demokratikus szándékok szándékos devalválása nem volt számomra szimpatikus megoldás. Én azt gondolom, hogy ugyanazon a harctéren kell megmérettetni, és az nem válasz, hogy valakik nem nyilvánítják ki direkt a véleményüket. De annak mindenféleképp örülök, hogy ekkora összhang alakul ki és ilyen nagy mennyiségű „nem” szavazat született. Akik pedig távolmaradásra buzdítottak – és ezt akarom a központi elméhez is hasonlítani a könyvemben – azok azt a fajta alapszabályt szegték meg ebben az ügyben, ami egyébként könnyen ellenük is fordulhat, hiszen lesz egy parlamenti választás is 2018-ban.

888.hu: Visszatérve a könyvedre és a Dan Brown-filmek hazai sikerére. Nem érdemes valamikor elkezdened foglalkozni az egyik könyved megfilmesítésének gondolatával?

K. T. Zelenay: Egyrészt nagyon örülnék, ha mások gondolkoznának ezen. Hiszen az akkor azt jelenti, hogy nyitottak a könyveim történetei iránt. Nyilván a trilógia a maga történelmi hátterével nehezen megfilmesíthető. Egyébként is a történelmi filmek mindig méregdrágák. A Szíriai metélt leforgatásához pedig körbe kellene utazni a világot. De például a Digitális Messiás más eset. Ahogy tavaly a Víkend magyar thrillerként készült (a film kampányában a filmet sokáig „az első magyar thrillerként” határozták meg – szerk.), magyar sci-firől sem nagyon tudok. De lehetséges, hogy épp e kérdés hatására is el fogok ezen gondolkodni.

888.hu: A Szíriai metélt végén szerepel egy beharangozó, egy terv arról, hogy mi várható tőled a jövőben. Ez alapján kérdezem, hogy most pedig akkor jöhet-e Melltartott ország címmel egy szépségkirálynő története?

K. T. Zelenay: Egyelőre nem, azt később tervezem befejezni. A következővel kapcsolatban azt mondhatom, hogy én még a trilógia kapcsán elkezdtem a templomosokkal foglalkozni. Továbbá idén eljutottam olyan helyekre Dél-Franciaországban, ahol magyar vonatkozású, Habsburgokkal összefüggő szálakat találtam. Az elveszett tekercsek nyomában munkacímmel dolgozom rajta és 2017 őszére kerül majd a boltokba.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére